S vitamínem B proti klíšťatům a ostatnímu hmyzu

Užívání vitamínů řady B vás ochrání před klíšťaty.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Zdraví 
20. srpna 2017 13:56 / Shutterstock
  28   1
Člověk se snaží bránit před hmyzem všemi dostupnými způsoby. Pokud nechcete používat chemické repelenty a spoléhat na štěstí při pohybu v přírodě, můžete použít naše doporučení.

Užívejte B komplex nebo jezte kvasnice

Doporučení je vlastně docela jednoduché. Užívejte pravidelně B komplex v doporučeném dávkování, nebo pokud nechcete přímo polykat tabletky, používejte pivovarské kvasnice, které také obsahují škálu vitamínů B. Uvidíte, že se vám klíšťata budou vyhýbat obloukem a stejně tak i další hmyz, třeba otravní komáři. Nefunguje to samozřejmě stoprocentně, ale to ani jiné způsoby, včetně těch chemických.

Jak to funguje

Účinek vitamínů B je vlastně dvojí. Při pravidelném užívání se snižuje pocení, takže klíšťata nenacházejí na vás tak atraktivní místa k přisátí. Klíště totiž preferuje vlhčí místa s jemnou kůží. Navíc pravidelným užíváním B komplexu budete klíšťatům nepříjemně vonět.

Výhody

Oproti používání chemických repelentů má tento způsob i další výhody. Správná hladina vitamínů, včetně zejména i vitamínu C má ohromný význam pro naše zdraví a pro posílení imunity. Jestliže k B komplexu přiberete i vitamín C máte také ochranu před rozvojem onemocnění, která klíšťata přenáší. To vám žádný chemický repelent neposkytne.

Další velkou výhodou je, že užívaný vitamín B poskytuje ochranu průběžně během celého dne. Nemusíte si proto dělat vrásky, že jste se nestihli postříkat repelentem nebo že u sebe nemáte zrovna pytlíček s kořením proti klíšťatům.

Bronislava Silná | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Dům a zahrada

Jak vybrat ideální pelíšek pro vašeho psa. Důležitá je nejen velikost a materiál, ale i barva

Bydlení

Možná nejsou zvířecí vzory vaše parketa. Nicméně v oblasti dekoru se klube nový trend

Zavřít reklamu