Odstranění chloupků na obličeji

 Krása 
18. srpna 2017 20:03 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Pokud tě trápí nežádoucí chloupky v obličeji, je zřejmě v současné době nejlepším způsobem, jak je odstranit, laser.  Shutterstock
Každá žena má přirozeně jemné chloupky na obličeji, jen se liší v délce, zabarvení a hustotě. U světlejších typů toto ochlupení není obvykle příliš nápadné, a tudíž není důvod k jeho odstraňování. Problém mívají ale tmavší typy a ženy s vyšší hladinou hormonu testosteronu.

Nežádoucí chloupky v obličeji dokáží potrápit nejen muže, ale i ženy. Největším problémem běžných metod odstraňování chloupků je následný výskyt akné a zarudnutí.
Jaké jsou způsoby odstranění těchto chloupků:

Laser

Co je to? Laserovým paprskem se přejíždí po specifickém místě, kde je problém s nechtěnými chloupky. Zničí se tak váčky pod kůží a chloupky už nerostou. Po šesti až osmi sezeních by už neměly začít růst vůbec. Po těchto sezeních pozor na sluníčko – při kontaktu se slunečními paprsky by se mohly vytvořit nehezké tmavé skvrnky.

IPL

Co je to? Tato metoda funguje podobně jako laser, ale používá se při ní několik vlnových délek, zatímco při laseru jen jedna. Mezi jednotlivými zásahy je potřeba dodržet jeden až tři měsíce pauzu. Ideální je šest až deset sezení. 

Depilační pásky na obličej

Stačí přiložit pásek se speciálním voskem a strhnout - pro někoho nic složitého, pro mnohé velmi bolestivá záležitost. V každém případě by si žena měla nejprve proužek vyzkoušet např. na noze a zjistit, zda není na látku obsaženou na pásce alergická. Hladká pokožka vydrží maximálně čtyři týdny, pak je nutné vše opakovat.

Depilační krémy

Podobnou službu jako vosk nabízí i různé depilační krémy, jako bonus se ale nemusíte bát bolestivého vytrhávání. Jak to funguje? Nanesete krém na místo, kde se chcete chloupků zbavit, a chvilku počkáte. Poté jednoduše setřete krém z obličeje i s chloupky. K tomu účelu bývá přibalená speciální stěrka nebo stačí použít vlhký hadřík. Metoda je to vskutku rychlá a jednoduchá, problémem může být agresivní chemické složení některých krémů. Radši si vyzkoušejte na méně nápadném místě, zda se u vás nedostaví alergická reakce. Jestli vám na první pokus krém neodstranil všechny chloupky, neprodlužujte dobu působení nad doporučenou hranici, ale raději krém naneste po nějakém čase znovu.

Přírodní cesta k odstranění

Budete potřebovat: 2 lžičky medu, 1 polévková lžíce drcených ovesných vloček, 2 lžíce citrónové šťávy

Postup:
Smíchejte všechny ingredience ve velké misce, až se vám vytvoří hustá pasta. Směs aplikujte na požadovanou oblast a nechte působit 15 minut. Poté si opláchněte obličej teplou vodou. Máte hotovo. Později naneste hydratační krém. Postup opakujte 2-3 týdně po dobu jednoho měsíce. Postupem času chloupky zmizí navždy.

V případě, že máte citlivou pleť, doporučujeme před použitím našeho receptu celou záležitost konzultovat s dermatologem. Před prvním užitím, vyzkoušejte menší množství krému na vaší pleti. Nechte působit a přesvědčte se, že nemáte žádnou vyrážku ani jiné podráždění.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...