S kašlem lze zatočit i pomocí domácích obkladů

Kašel je velmi nepříjemný a jeho léčba bývá zdlouhavá. Zkuste si vyrobit domácí protikašlové obklady.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
11. října 2017 16:40 / Shutterstock
  0   0
Na léčivé obklady se už pomalu zapomíná, přitom v dobách minulých se pomocí nich úspěšně léčila celá řada neduhů. Aktuální sychravé počasí nahrává nejrůznějším nemocem a mnoho lidí se potýká s chřipkou, rýmou a kašlem. Pokud i vás trápí kašel a zahlenění, můžete protikašlové obklady sami vyzkoušet.

Výroba obkladu proti kašli a zahlenění je velmi snadná a budete potřebovat jen pár surovin, které obvykle máte doma - cibuli, česnek, olej či tvaroh. Po ruce musíte mít také starší bavlněnou plenu, žínku, kapesník nebo plátno a ručník na převázání.

Zábaly a obklady pomáhají tak, že vytahují z těla škodliviny a obsorbují je do sebe. Z toho důvodu je doba působení docela krátká – od jedné do tří hodin. Pokud byste nechali obklad působit déle, poskytl by vám medvědí službu, protože by se nežádoucí látky opět vstřebaly zpátky do těla. 

Obklad z cibule a česneku

Na tento obklad si připravte 1 malou cibuli, 1 stroužek česneku a 2 polévkové lžíce olivového oleje.

Cibuli nakrájejte na větší kousky, dejte ji do skleněné zapékací misky a pečte při 180 stupních v troubě, dokud nezesklovatí – přibližně 20 minut. Poté přidejte rozetřený nebo nastrouhaný česnek a olej. Nechte lehce vychladnout a můžete, ale nemusíte přecedit. Teplý olej naneste na hrudník, překryjte teplou mokrou žínkou a zabalte suchým ručníkem nebo plátnem. Nechte působit 2 hodiny a sundejte.

Tvarohový obklad

Tento obklad se hodí na suchý a dráždivý kašel, podporuje vykašlávání. K jeho výrobě budete potřebovat 1 tvaroh (250 g), 3 stroužky česneku a trošku sádla.

Tvaroh dejte na pánvičku a zahřejte na tělesnou teplotu, přidejte rozetřený nebo nastrouhaný česnek a zabalte do bavlněného šátku či pleny. Hrudník potřete sádlem a naneste obklad. Aby držel, raději ho ještě převažte ručníkem. Nechte působit 1 hodinu. Můžete opakovat několikrát denně, ale připravte si vždy obklad nový.

Bramborový obklad

Bramborový obklad je ideální na vlhký kašel. Pro jeho výrobu si nachystejte 1 až 3 syrové brambory (dle velikosti hrudníku), list bílého zelí nebo pár tablet řasy chlorelly, zázvor sušený nebo čerstvý a trochu mouky.

Brambory nastrouhejte najemno, přidejte natrhané syrové zelí nebo nadrcenou chlorellu, špetku sušeného zázvoru (nebo trochu čerstvého) a doplňte moukou tak, aby vznikla hustá kaše. Kaši naneste na hrudník, obvažte bavlněnou plenou a ručníkem. Nechte působit 2 až 3 hodiny, ne déle. Můžete opakovat vícekrát za den, vždy však s novou várkou.

Olejový zábal

Pokud trpíte suchým kašlem, je výborný použít olejový zábal. Stačí jedna jediná ingredience, a to rostlinný olej.

Olej zahřejte na teplotu těla a namočte do něj starou plenu. Tu přiložte na hrudník, případně i na záda, obvažte další plenou a překryjte ručníkem. Nechte působit půl hodiny až hodinu.

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Dejte si každé ráno vodu s citronem a budou se dít zázraky
Jak rozpoznat mononukleózu od angíny
Mák umí pořádně překvapit. Proč by si ho měly dopřávat zejména ženy?
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Do Velké Británie po brexitu: Jak moc se cestování ztíží a jak se to promítne do cen letenek?

Zprávy

Burzy padají kvůli Applu, který však sází na „plán B“. Ten je varováním i pro českou ekonomiku

Bydlení

Doplňky, které vaši ložnici dokonale rozzáří