Skiareál ve Špindlu letos opět zvyšuje komfort pro své návštěvníky

 Ostatní 
06. listopadu 2017 06:30 / Ema Maxová
  0
📷
1 fotografie v galerii
Skiareál ve Špindlu se připravuje na zimu Skiareál Špindlerův Mlýn
Novinkou nadcházející zimní sezóny ve Špindlerově Mlýně bude nově postavená čtyřsedačková lanovka vedoucí z Horních Míseček na Medvědín. Skiareál rozšiřuje v této lokalitě i zdejší oblíbenou sjezdovku, takže půjde o ideální místo pro rodiny s dětmi nebo začátečníky.

Skiareál opět zvyšuje komfort pro návštěvníky lyžařského střediska, když investoval 50 milionů korun do stavby čtyřsedačkové lanovky vedoucí z Horních Míseček na Medvědín.

„Jedná se o původní čtyřsedačku, kterou ve Svatém Petru nahradila současná šestimístná lanovka na Pláně. V uplynulých měsících proběhla její kompletní repase, obnova se týká téměř všech částí lanovky. Měníme všechny opotřebované díly a některé úseky vyměňujeme kompletně za nové, jako například hlavní elektromotor. Nové bude i čalounění sedaček a nástupní brány," přiblížil repasi čtyřsedačky ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek s tím, že středisko v současnosti pracuje už také na terénních úpravách a rozšíření sjezdových tratí.

Zahájena již byla stavba dolní stanice, následovalo budování horní stanice i příprava samotné trasy lanové dráhy, některé z podpěr lanovky byly usazovány pomocí vrtulníku. Zdejší oblíbená sjezdovka Machytka se navýší o 1,5 hektaru.

Skiareál rozšiřuje jak její horní, tak i dolní část a zásadně tak zlepší její propustnost. Kvalita lyžování na Horních Mísečkách se zvedne zásadním způsobem, cílem je vytvořit z této lokality vyhledávaný prostor pro začátečníky a rodiny s dětmi. Původní lyžařské vleky zůstanou, odstraněn bude vlek Machytka. Díky nové lanovce zjednoduší skiareál návštěvníkům jízdu z parkoviště na Medvědín, zkrátí dobu odbavení a celkově jim nabídne podstatně větší komfort jak přepravy, tak lyžování.

Novinkou letošní zimní sezóny je také Burton snowpark na Horních Mísečkách pro milovníky snowboardingu a freestylového lyžování. Má zcela novou dispozici i pod trasou nové lanovky a využít jej mohou začátečníci i zkušení jezdci.

25 km sjezdovek, Fresh Track i měřená trať obřího slalomu

Špindlerův Mlýn nabízí i v letošní zimní sezóně nejvíce sjezdovek v jednom areálu z České republiky. K dispozici je 25 kilometrů denně upravovaných tratí všech obtížností a téměř stovka kilometrů běžeckých tratí. Ze Svatého Petra zajišťuje komfort moderní vyhřívaná šestimístná lanovka s bublinou proti nepříznivému počasí. Užít si můžete i večerní lyžování na Hromovce, nejdelší osvětlené sjezdovce v Čechách, Funtrack se spoustou překážek pro učení nových triků na snowboardu i lyžích, nebo Fresh Track - ranní lyžování na čerstvě urolbované sjezdovce ještě před oficiálním spuštěním lanovek s bohatou horskou snídaní.

Novinkou letošní zimy je měřená trať obřího slalomu pro veřejnost Audi Race Track. Ta je každé ráno nově vytyčena na upravené sjezdovce ve Svatém Petru v horní části černé sjezdovky. „Lyžaři si mohou vyzkoušet závodní trať se vším všudy od startu až do cíle a svůj čas si porovnat s časem nejznámějšího českého sjezdaře Ondřeje Banka. Toho bude možné vidět ve Špindlu na řadě eventů. Během sezóny s ním dokonce chystáme i závody, takže si zájemci budou moci s Bankem poměřit na trati obřího slalomu své lyžařské schopnosti," doplnil Čeněk Jílek.

Bohatá aprés-ski zábava

Ve Špindlerově Mlýně se nebudete nudit ani bez lyží či snowboardu. Špindlerův Mlýn nabízí  řadu  aktivit  a  atrakcí  pro celou rodinu. Oblíbenou atrakcí je Špindlerovské LEDÁRIUM u horní stanice lanovky Svatý Petr - Pláň. Originální výstavu ledových soch nabízí Skiareál návštěvníkům již třetí zimní sezónu, letos se mohou příchozí těšit na umělecká díla ve stylu Star Wars. Unikátní expozici tentokrát doprovází i tematická audiovizuální show. Ledárium láká i večer, Skiareál proto nabízí letos i možnost večerní návštěvy, kdy ledový chrám působí obzvlášť magicky.

Během dovolené ve Špindlu si můžete užít i pravidelné víkendové akce ve Svatém Petru, Snow show i mezinárodní sportovní závody. V centru města nebude chybět ani oblíbené kluziště s půjčovnou bruslí nebo základní hokejovou výzbrojí. A skvělá je v největším krkonošském středisku i gastronomie. Skiareál letos zrekonstruoval samoobslužnou restauraci na dojezdu sjezdových tratí ve Svatém Petru. Moderní restaurace Stadion má nový interiér a vyšší kapacitu k sezení. Novou přístavbu získala i oblíbená panoramatická restaurace Na pláni na hřebenech hor, kde si můžete objednat i tzv. zážitkovou večeři.

S GOPASS kartou levněji

Skiareál již třetím rokem nabízí výhodný GOPASS věrnostní systém, který má v krkonošském středisku již více než 80 tisíc registrovaných členů. A počet zájemců stále stoupá. S věrnostní čipovou kartou mají lyžaři řadu výhod. Skipasy mohou nakupovat přes e-shop www.gopass.cz za výhodnější cenu než u pokladny. Na nadcházející zimní sezónu si mohli zájemci s GOPASS kartou dokonce pořídit celosezónní skipasy za pouhých 4.990,- Kč. Členové mají levnější i občerstvení v restauracích a aprés-ski barech i nižší ceny v půjčovnách a prodejnách a získávají různé odměny.

Ski Opening s celodenním programem

Skiareál ve Špindlerově Mlýně oficiálně zahájí lyžařskou sezónu 9. prosince. Tradiční Ski opening o druhém prosincovém víkendu nabídne celodenní program pro dospělé i děti. Těšit se můžete na úvodní závod série s ČT Sport na vrchol, vystoupení Janka Ledeckého s kapelou, Abba Stars a hudební show Las Vegas. Během dne se pak můžete těšit na rozhovory a autogramiádu herců nového filmu Špindl, který se v největším krkonošském středisku minulou zimu natáčel. Do Špindlu zavítá Marek Vašut, Anna Polívková, Jan Révai, David Gránský, Karel Zima, Kateřina Klausová nebo například Anita Krausová. S několika písněmi dokonce vystoupí i filmová kapela Robin.

Po setmění pak čeká návštěvníky exkluzivní předpremiéra samotného filmu Špindl, který jde oficiálně do kin 21. prosince. Výhodně pořídíte i skipasy. O Ski Openingovém víkendu, od pátku do neděle, nabídne skiareál návštěvníkům třídenní skipasy za cenu jednoho. 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Tipy na vánoční dárky

Dům a zahrada

Kreativní a praktické. Jak dodat interiéru originální vzhled pomocí polykarbonátových desek a plexiskla?