Zhubněte a zároveň udělejte něco pro své zdraví

 Krása 
15. listopadu 2017 13:10 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Plavání je aerobní sport, který je šetrný k našemu tělu Shutterstock
Rádi byste zhubli a jistě vás napadne, že byste měli sportovat. Lidem se většinou vybaví posilovna, běh nebo kolo, ale málokoho napadne, že by si mohl jít zaplavat. Někteří lidé mají opravdu malou fantazii.

Plavání je přitom nejen skvělým sportem za účelem hubnutí, ale také pomocníkem pro ty, kteří celé dny tráví v kanceláři za účelem vydělání peněz a často je bolí od samého sezení záda. Důležitá je pravidelnost a volba správného stylu.

Jak začít s plaváním?

Především si musíte stanovit reálný a dosažitelný cíl podle toho, jakou máte fyzičku a sportovní nadání. Rozhodně nepřepalte hned na začátku start. S takovou se totiž daleko nedostanete. Také si stanovte, jak dlouho budete na začátku plavat. Následně dobu plavání postupně prodlužujte. 

Plaváním můžete spálit spoustu kalorií, záleží na stylu a intenzitě. Nejste-li nijak trénovaní, ale chcete hubnout, zvládněte pro začátek alespoň jeden kilometr. Pokud se sportu věnujete už nějakou dobu, zkuste kilometrů více - minimálně dva.

Aby bylo plavání účinné, měli byste být zadýchaní a plavat poctivě. Při intenzivním pohybu lze spálit za hodinu i přes 3000 kJ. Jen pro srovnání, rychlou chůzí byste za stejnou dobu spálili asi 1260 kJ. Důležité je upozornit, že naše tělo je bohužel naprogramované tak, že když je mu zima, má tendenci zadržovat tuk, čímž se chrání proti ztrátě tepla. Při plavání ve studené vodě dochází ke stejnému jevu. Pokud ale budete chodit plavat dvakrát, třikrát týdně, což je minimální doporučovaný režim, tak k tomu nedojde. Porovnání spalování kJ jsme vám psali zde.

Technika je důležitá

Důležitější než plavecký styl je správná technika plavání. Pokud budete plavat s hlavou zakloněnou vysoko nad vodou, zbytečně budete ubližovat své krční a bederní páteři. Takže hlavu pěkně namočit a vydechujte do vody. Chcete-li plaváním především hubnout, musíte v bazénu vydržet alespoň 45 minut. V prvních 20 – 30 minutách totiž tělo k výrobě energie používá glykogen. Teprve při delší námaze začne energii čerpat z tuků. Pro ideální výsledky byste měli plavat nepřetržitě hodinu.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod