Léčivé kameny vás zbaví negativní energie. Musíte o ně ale umět správně pečovat
Každý léčivý kámen je třeba čistit a podle léčitelů také tzv. dobíjet. Existuje několik tipů, jak o něj správně pečovat. Jedině tak bude jeho zázračná síla fungovat.
Zbaví vás negativní energie
Vzácné léčivé kameny totiž údajně mají schopnost do sebe vstřebávat okolní energii, a to dokonce i tu negativní, která by se pak mohla přenést na vás, jakožto na majitele kamene. Velké množství negativní energie může způsobit vytvoření drobných puklin v kameni. Někdy může kámen i prasknout.
Jak kameny správně očistit?
Vodou
Kámen držte několik minut pod proudem studené nebo vlažné vody. Můžete jej také umístit přes noc do nádobky se solným roztokem, nejlépe s mořskou solí. Ne každý kámen je však pro tuto metodu vhodný. Do vody není vhodný opál, lazurit, hematit, selenit, tyrkys a malachyt. Pro poslední dva jmenované kameny se nehodí ani sůl.
Solí
Kámen vložte do nádobky a zasypte ho solí tak, aby se celý skryl. Nechte jej tak jeden celý den. Pak ho podržte pár minut pod tekoucí vodou.
V potoce
Kámen vložte na minimálně 1 hodinu do potoka. Dejte pozor, aby vám ho voda neodnesla.
Pomocí svíčky
Kámen chvilku podržte nad plamenem svíčky, pak ho vložte pod tekoucí vodou.
Čištění křišťálem
Do nádobky s vodou dejte kámen a přidejte k němu křišťál.
Hlínou
Pokud máte pocit, že vás kámen potřebuje opravdu důkladnou očistu, zakopejte ho na několik dní do země.
Kámen je po očistění potřeba nechat dobít
Dobití pomocí slunce
Kámen opláchněte pod tekoucí vodou a nechte ho celý den dobíjet slunečními paprsky.
Dobití měsíční energií
Nejsilnější je dobíjení kamenů při úplňku. Nechte měsíc působit na kámen po celou noc. Měsíční dobíjení je vhodnější pro kameny, kterým na slunci bledne jejich zabarvení.