Hubnoucí čaje. Podvod nebo skutečně fungují?

 Zdraví 
15. ledna 2018 08:48 / Šárka Sokolská
  0
📷
5 fotografií v galerii
Některé čaje skutečně umí zrychlit metabolismus Shutterstock
Jak by to bylo jednoduché. Vypít šálek a do rána byste měli o dvě kila méně. Jenomže je tomu opravdu tak, nebo je to jenom tah výrobců, abyste u nich utratili své peníze? Prozradíme vám, že z části vám hubnoucí čaj skutečně může pomoci.

Hubnoucí nebo také redukční čaje mohou hubnutí mírně podpořit, ale určitě se to neobejde bez dalšího úsilí. Tedy především pohybu a kvalitní stravy. Většina čajů na hubnutí má velmi podobné složení.

Složení „slimming“ čajů

Složení čajů bývá prakticky podobné. Obsahují bylinky, které mírně urychlují metabolizmus. Často v nich najdete kmín, kopřivu, šalvěj, břízu, smetanku, lípu nebo lékořici. Dejte si pozor, pokud trpíte srdečním nebo ledvinovým onemocněním. Některé bylinky se při zdravotních komplikacích nedoporučují. Čaje také obsahují kofein, který dokáže mírně zvýšit krevní tlak, zrychlit činnost srdce, a tedy i metabolismus, a tím zvýšit energetický výdaj. Mimo to podporují trávení, zmírňují pocity hladu, zlepšují vylučování a zabraňují zácpě. 

Pozor na sennu

Pokud si půjdete koupit některých ze „slimming“ čajů, určitě si pořádně přečtěte složení. Pokud obsahuje sennu, neberte jej. Ta má totiž projímavý účinek, a proto mohou mít pak někteří z nás pocit, že pitím takového čaje hubnou, přitom pouze ztrácejí vodu a při dlouhodobém pití hrozí poškození správné funkce střev.

Vyberte si vlastní hubnoucí čaj

Nemusíte si vždy kupovat hotové směsi. Zkuste zelený čaj, který je ideální na snídani. Je antioxidační a chrání tělo před rakovinou. Obsahuje kofein a báječně nastartuje metabolismus a spaluje tuky. Dalším zázrakem je také lapacho. To urychluje trávení a metabolismus, detoxikuje a zlepšuje prokrvení těla. Neobsahuje kofein, proto si jej můžeme dopřát i večer. Traduje se, že pokud vypijete jeden šálek tohoto čaje denně, dožijete se sta let. To za to stojí, ne? Bílý čaj podle některých studií brání ukládání nových tukových buněk a odbourává již uložené. Mimoto má vysoký obsah antioxidantů a minerálů. Maté, neboli čaj z lístků cesmíny, je bohatý na vitaminy a minerály. Funguje proti hladu a detoxikuje organismus. Výborný a velice chutný je Rooibos, který snižuje hladinu krevního cukru a tlak. Spolehlivě zažene chuť na sladké. Posledním, a také nejstarším čajem na světě, který znovu zažívá renesanci, je Pu-Erh. Obsahuje velké množství kofeinu a je přírodním antibiotikem. Zlepšuje trávení a zahání bolest hlavy.

Sypaný nebo pytlíkový

Určitě lepších účinků dosáhnete, pokud dáte přednost sypaným čajům. U nich máte vždy přehled, jestli obsahují udávané bylinky. Pytlíkové čaje nemusejí být až tak kvalitní. Do sáčku přeci jenom nevidíte. Největší sílu mají, když je pijeme teplé a čerstvě připravené. Abyste spalování ještě více podpořili, tak je dobré jíst často a v malých dávkách. Naučte se vařit s kořením, které také pomáhá hubnutí. Více na toto téma jsme psali zde. Dodržujte rovněž pitný režim. I vodu je totiž nutné v těle zpracovat. 

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Valentýn ve velkém stylu?! V odstínech růžové jej slavila A.n.d.u.l.a, Sharlota a Angie Mangombe

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Dům a zahrada

Efektivní úklid v domácnosti se psem: Jak na chlupy, skvrny od bláta, moči či krve