I zaschlou řasenku můžete vrátit zpět do formy, stačí pár triků

Řasenka je důležitá část líčení
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
02. dubna 2018 07:50 / Shutterstock
  11   0
Někdy řasenka vyschne až po delší době užívání, jindy ale tato nepříjemnost nastane i relativně brzy. Ať tak či tak, existují způsoby, jak zaschlou řasenku ještě oživit. Byla by totiž škoda ji hned vyhodit do koše.

Fíglů, jak resuscitovat unavenou a zaschlou řasenku, existuje hned několik a ženy mají s těmito triky docela dobré zkušenosti. Klidně je můžete vyzkoušet, nic tím neztratíte, maximálně získáte.

Horká voda

Pokud po ránu zjistíte, že vaše řasenka už nefunguje, nezoufejte a v prvé řadě se ji pokuste oživit pomocí horké lázně. Postup je docela jednoduchý a zabere vám doslova jen pár minut.

Do nádoby nalijete horkou vodu a řasenku do ní vložte. Dejte si pozor jen na to, aby byla řasenka dobře uzavřená! Po asi deseti minutách ji můžete vyndat. Zaschlá náplň by se měla rozpustit a vrátit maskaru do funkčního stavu.

I krém umí zázraky

Další úplně jednoduchou první pomocí je využití krému. Stačit vám bude hydratační krém, který běžně používáte, není potřeba nic speciálního.

Krémem obalíte kartáček řasenky, který následně vrátíte do tuby řasenky a otřete ho o její stěny. Několikrát postup zopakujte, dokud nebude náplň znovu použitelná.

Oční kapky

Pokud máte doma kapky do očí, můžete maskaru přivést znovu k životu i pomocí nich. Postup je opět velmi snadný. Stačí nakapat pár kapek do tuby od řasenky a pečlivě promíchat pomocí kartáčku. Oční kapky zaschlou řasenku zvlhčí a vy si opět můžete zvýraznit své řasy. O tom, jak se i s obyčejnou řasenkou dokonale nalíčit, jsme psali zde.

Oční stíny nebo uhlí

Pokud je už vaše řasenka opravdu na pokraji své životnosti, můžete vyzkoušet ještě dva následující tipy. Jde sice už o něco složitější postupy, ale určitě je zvládnete.

Vemte si k ruce černé oční stíny a smíchejte je s menším množstvím vazelíny. Vzniklou směs dostaňte zpátky do řasenky. Pomůže vám například injekční stříkačka.

Dobře funguje i gel z černého uhlí. Na jeho výrobu budete potřebovat 2 gramy kokosového tuku, 4 gramy aloe vera gelu, 1 gram včelího vosku a jednu tabletu aktivního černého uhlí. Tuk, vosk a gel rozehřejte ve vodní lázni a nechte spojit, odstavte a vmíchejte najemno rozdrcené aktivní uhlí. Přelijte do tuby od řasenky a míchejte do vychladnutí.

Když všechny metody selžou

Pokud jste pro záchranu řasenky už udělaly vše a nic ji neoživilo, existuje ještě jedna rada. V drogerii se totiž dají koupit náplně do maskary, které stojí zlomek ceny. Na internetu jsou k dostání od 25 korun do 50 korun.

Pokud tedy zrovna neoplýváte financemi na novou maskaru, může vám toto řešení přijít vhod. Náplně obsahují i aplikátor, kterým obsah snadno do původní tuby vpravíte. A jestli máte chuť si řasenku vyrobit sami doma, může vám pomoci návod v našem článku zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Tajemná místa Evropy, na která slabší povahy nemají odvahu vstoupit

Dům a zahrada

Správným řezem rybízu si zajistíte bohatou a kvalitní úrodu

Bydlení

Nespotřebované kvasnice nevyhazujte. Připravte si z nich skvělé hnojivo

Zavřít reklamu