Kukuřičné vlasy pomohou s nadváhou i s nemocemi močových cest

Mnoho lidí přitom o jejich zdravotním přínosu netuší
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
01. dubna 2018 11:13 / Shutterstock
  4   0
Vlasy z kukuřice najdete pod jejími slupkami, vyčnívají ven jako chomáč. Většina lidí tuto část kukuřice jednoduše vyhodí, protože ani netuší o jejím využití, a hlavně o jejích zdravotních přínosech.

Kukuřičné vlasy sbíráme na poli s kukuřicí tak, že vlákna vyčnívající z klasů vytrhneme nebo odstřihneme a poté ve stínu ve slabé vrstvě usušíme. Správné sušené je důležité, bude-li nedostatečné, může čaj z těchto vlasů způsobit průjem. Jak sušit ovoce a zeleninu jsme psali zde.

Pomůže i při otocích a zánětu ledvin

Vlasy kukuřice jsou účinným a neškodným odtučňovacím prostředkem. Známější jsou ale léčivé účinky močových cest. Čaj z kukuřičných vlasů pijeme, potřebujeme-li osvědčený močopudný prostředek. Čaj je účinný při onemocnění močových cest s tvorbou kamenů, při vodnatosti  srdce, otocích, stejně i při zánětu ledvin, zánětu močového měchýře, dně a revmatismu.

Můžeme ho s úspěchem použít i při nočním pomočování dětí i starých  lidí. Pomáhá i při problémech se zvětšenou prostatou a při kolikách z ledvinových kamenů. Zlepšuje také metabolismus a jak jsme zmínili výše, redukuje váhu. Také čistí krev, působí protizánětlivě, podporuje pocení a zmenšuje opuchliny.

Při všech těchto chorobách užíváme každé dvě či tři hodiny jednu polévkovou lžíci čaje.  

Příprava čaje:

Jednu čajovou lžičku vrchovatě naplníme sušenými kukuřičnými vlasy a spaříme ji čtvrtlitrem vařící vody. Krátce vyluhujeme a čaj pijeme neslazený.

Příprava tinktury:

Šest lžic sušených kukuřičných vlasů zalijeme dvěma deci vodky a necháme 14 dní louhovat. Pak přecedíme přes plátno a užíváme dvakrát denně čajovou lžičku.

Doporučuje se používat pouze geneticky nemodifikovanou kukuřici, nejlépe v bio kvalitě, která nebyla ošetřena postřikem. Pokud si nejste kvalitou kukuřice jisti, vlasy dobře promyjte ve vlažné octové vodě, abyste ji zbavili zbytku pesticidů.

Jan Novák | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co aktuálně platí?

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu