Nepodceňte výběr psacích potřeb pro vašeho školáka

Základem školních potřeb jsou kvalitní psací potřeby
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Děti 
03. září 2018 12:22 / Shutterstock
  0   0
Blíží se další školní rok a s tím i starosti mnoha rodičů, jaké vybrat školní potřeby pro jejich školáky. Mezi základní vybavení školáků patří psací potřeby. Důležitý výběr vhodného pera je především u prvňáčků, ale nejenom.

U malých dětí bývá problém se špatným uchopením psacího pera. Správné uchopení lze naučit grafomotorickými návyky, ale také ergonomicky tvarovanými psacími potřebami. A pozor, pokud je vaše dítě levák, rozhodně se ho nesnažte předělat na praváka, může to mít negativní dopad na jeho vývoj.

Dříve než přejdeme k samotnému výběru psacích potřeb, máme pro vás jedno doporučení. Rodiče by měli pero vybírat společně. Hlavním důvodem je, aby pero příjemně padlo do ruky a také aby se pero líbilo, jelikož bude motivovat k psaní.

Prvním předpokladem kvalitních psacích potřeb je, že bude vyroben ze zdravotně nezávadného materiálu, jelikož většina děti má tendenci pera a tužky okusovat. Dalšími předpoklady jsou vhodná hmotnost, tloušťka a tvar, prvňáček by neměl mít tenkou a lehkou tužku či pero k psaní.

Pro prvňáčky se doporučuje psací pero/tužka či pastelky trojúhelníkového tvaru. Ještě lepší pak jsou trojúhelníkové tvary se speciálními výstupky, které působí jako masážní body. Kromě tvaru je důležitá i hmotnost. V případě, že vyberete těžké pero, dětská ruka se brzy unaví a děti budou trpět křečemi.

Nechte dítě si vybrat z vhodných per, které by se mu líbilo. Bude tak chtít kreslit a psát samo od sebe.

Když už vyberete tu správnou psací potřebu, řekneme si, jak ji správně držet. Tužku či pero by se mělo držet třemi prsty (proto jsou vhodné trojhranná pera). Jednu hranu tak drží palec, naproti ukazováček a poslední třetí hrana je položena na prostředníčku. Tužka by měla být uchopena tak, že směřuje k ramenu dítěte. Dbejte na lehké držení psacích potřeb.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Dům a zahrada

Esenciální oleje dělají prokazatelně dobře i našim psům. Pomohou s úzkostí, parazity i chutí k jídlu

Bydlení

Jak se postarat o rostliny na zahradě předtím, než vyrazíte na dovolenou

Zavřít reklamu