Co způsobuje šedivění vlasů a jak se mu bránit? Objevte recept starých Číňanů

Můžeme se šedinám vyhnout?
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
10. ledna 2019 13:10 / Shutterstock
  1   0
Stejně jako vrásky, tak i šedivé vlasy jsou viditelným a jasným znakem toho, že čas se nedá zastavit a my jednoduše stárneme. A to je fakt, s kterým se nedá nic dělat.

Je to součást života a někdo to dokonce může brát jako krásnou součást života. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, co ve skutečnosti způsobuje změnu barvy vlasů? A zamýšleli jste se někdy i nad tím, jak takovému šedivění zabránit?

Jak předcházet šedinám

Pokud bychom se chtěli přiučit správné péči o naše vlasy, mohli bychom nahlédnout do každodenních rituálů Číňanek, které jsou známé nejen péčí o pleť, ale i o své vlasy.

Faktory způsobující šedivění vlasů

Je běžné, že naše vlasy ztrácejí pigment a stávají se tak šedivými. Znají to dámy hlavně po třicítce. Nicméně není nic výjimečného, ​​když si pár bílých vlasů na hlavě najdete i v dřívějším věku. Proč tedy dochází ke ztrátě pigmentu nacházejícího se ve vlasových folikulech?

Nedostatek vitamínů

Nedostatek vitamínu B6, B12, vitamínu D nebo E mohou přispět k předčasnému šedivění. Nedostatek těchto vitaminů ovlivňuje pigmentaci, proto při doplnění těchto vitaminů může dojít k obnovení původní barvy vlasů

Genetika

Je jasné, že každý z nás si nese jinou genetickou výbavu. S tím nic nenaděláme. To je i jedním z důvodů, proč někdo začne šedivět ve velmi mladém věku a naopak u některého šedesátníka nenajdete ve vlasech šedivý vlas.

Oxidační stres

Oxidační stres způsobuje nerovnováhu, a to v případě, kdy antioxidanty nejsou dostačující k potlačení účinků volných radikálů. Při nadměrném působení volných radikálů dochází ke ztrátě pigmentu v pokožce, což v konečném důsledku může ovlivnit i konečnou barvu vlasů.

Kouření

Studií bylo prokázáno, že kuřáci mají 2,5krát vyšší tendenci zešedivět mnohem dříve než nekuřáci.

Časté používání barev na vlasy

Chemické barvy na vlasy mohou přispět k předčasnému šedivění, protože mnohé z nich obsahují škodlivé složky, které snižují tvorbu melaninu. Jedná se hlavně o peroxid vodíku, který je součástí mnoha barev na vlasy. O tom, jak zamaskovat první šediny, jsme psali zde.

Jaké byliny zmírní šedivění?

Není vůbec překvapující, pokud řekneme, že šedivění vlasů můžete zmírnit a dokonce zcela zvrátit i prostřednictvím bylinek.

Rdesno mnohokvětá

Z velkého množství bylinek se pozastavíme hlavně u jedné, a tou je bylina s názvem rdesno mnohokvětá.

Jde o populární čínskou bylinku, jejíž účinky se využívají již po staletí. Obsahuje velké množství minerálů, polyfenolů a dalších účinných látek, které mají regenerační a omlazující účinky. Číňané věří, že právě tato bylina dokáže vlasům navrátit jejich původní barvu, protože působí jako silný antioxidant, který brání vzniku šedin.

Černý sezam

Další bylinou, která se v souvislosti se šedinami spojuje je černý sezam, který obsahuje poměrně velké množství železa, fosforu, vápníku a dalších důležitých prvků, které zlepšují krevní oběh, vyživují vlasy a zlepšují funkci vnitřních orgánů. 

Monika Thomsonová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené anglické kolonie

Dům a zahrada

Léto přeje zlodějům. Důležité rady, které je dobré dodržet před odjezdem na dovolenou

Bydlení

Jak vyhnat klíšťata ze svého pozemku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu