Skvěle můžete vypadat i po cvičení. Stačí znát jenom pár fíglů

Odteď už si můžete jít zacvičit i během polední pauzy
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
30. ledna 2019 11:43 / Depositphotos
  0   0
Spousta žen by možná ráda chodila pravidelně cvičit, ale odpoledne nemají čas a ráno nebo během polední pauzy se jim zase nechce kvůli tomu, že by utrpěla jejich vizáž. Tyto obavy jsou ale zcela zbytečné, pokud znáte pár zkrášlovacích triků.

Skvěle můžete vypadat i po cvičení. Stačí znát jenom pár fíglů a klidně můžete hned z fitka vyrazit do společnosti.

Make-up dolů

Největším problémem bývá u žen make-up. Jakmile se totiž zpotíte, už se jednak špatně opravuje a hlavně se stává doslova tikající bombou pro vaši pleť. Během cvičení se totiž roztahují póry pokožky a místo toho, aby se od nečistot čistily, make-up je znovu ucpává a dává tak prostor pro vznik pupínků a zánětlivých vřídků. Takže určitě je lepší si make-up odstranit a pak jej nanést znovu. Rozhodně to nezabere až tolik času. Oči určitě odličovat nemusíte.

Zlaté ubrousky

Určitě si do tašky přibalte odličovací ubrousky. Ty vám pomohou jednak rychle zbavit pleť make-upu a po cvičení zase odstraní nečistoty vyplavených z pórů, navíc zklidní zčervenalou pokožku. Teprve potom můžete opět nanést make-up a nalíčit se.

Otírejte si pot

Vhodným doplňkem při cvičení je čelenka, kterou si nasaďte na čelo těsně pod linií vlasů. Zachytí pot a zamezí tak jeho stékání na obličej. Během cvičení si ručníkem nebo pomocí potítka také otírejte pot. Vaše pokožka nebude pak nebude až tak červená a i vlasy nebudou tolik zpocené.

Co s vlasy?

Spousta žen je nešťastná ze svých vlasů, které po cvičení vypadají zplihle a mastně. Pokud nechcete, aby vám po cvičení zůstal na vlasech otisk od gumičky, stáhněte si vlasy pomocí froté čelenky, která je tolik nepoláme. Po tréninku si vlasy nerozčesávejte. Díky tomu si totiž rozetřete maz z vlasů po celé jejich délce a výsledek bude katastrofální. Místo toho si je jen profénujte a pročešte prsty. Klidně můžete použít i suchý šampon, což je skvělý pomocník, ale i s ním se nemá nic přehánět. Proč? O tomto tématu jsme více psali zde. Pokud nosíte ofinu, použijte suchý šampon po celé délce vlasů, ale ofinu si umyjte klasicky šamponem a pak vysušte.

Pozor na mráz

V zimních měsících byste nikdy neměla vycházet z fitka zpocená a s mokrými vlasy. Zima, změny počasí a přechody z vyhřátých vnitřních prostor do mrazivého venku vlasům škodí. Vysušují se, ztrácejí sílu a lesk a lámou se. Stejně tak mohou začít vypadávat. Vlasy si rovněž nesušte příliš horkým vzduchem, ale spíše vlažným, nebo klidně i studeným.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Dům a zahrada

Vypěstujte si asijskou superbylinu, zdroj cenných minerálů a vitaminů

Bydlení

Kuchyňská sůl patří mezi užitečné pomocníky v domácnosti. Odstraní skvrny z prádla i koberce

Zavřít reklamu