Proč je dobré odložit pyžamo a spát nazí i v zimě

Pyžamo už nebudete v noci potřebovat
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
28. ledna 2019 06:46 / Pexels
  11   8
Bez spánku se nikdo neobejde. Většina dospělých se těší, až ulehne do lůžka a dopřeje svému tělu odpočinek. Většina lidí spí pod přikrývkou a ještě má na sobě oblečené pyžamo. A to hlavně v zimě. Pokud také spíte v oblečení, děláte chybu.

Pravidelný spánek je velmi důležitý pro vaše duševní i fyzické zdraví. Mohl by vám pomoci ještě více, pokud byste celoročně spali nazí. Usínání bez pyžama má několik benefitů, o které se dobrovolně sami připravujete. Po přečtení toho článku už pravděpodobně nikdy nebudete chtít spát v oblečení.

Otevřete dveře mužské plodnosti

Pokoušíte se o početí dítěte, ale příliš vám to nevychází? Shoďte pyžamo. Když jste během spánku nazí, sníží se vám tělesná teplota, kterou potřebuje tělo k dobré funkci termoregulace. Vysoká teplota má negativní dopad na spermie, které díky ní ještě více zleniví. Kvalita spermatu se zvyšuje, pokud tělo majitele spí v chladnějším prostředí.

Sníží se vám výskyt infekcí

To platí zejména u žen, které trápí kvasinkové infekce. Ideální prostředí ve vagíně je tehdy, když se v ní množí kvasinky, které přispívají k její ochraně a zdraví. To se děje, pokud se zbytečně nezapařujete ve spodním prádle nebo pyžamu. Nechte svůj pohlavní orgán volně dýchat, aby se zbytečně v noci nevysušovalo jeho přirozeně vlhké prostředí.

Zvýší se vám kvalita spánku

Nespíte v noci příliš dobře? Často se sami od sebe budíte? Vysvlečte si své pyžamo. Nikdo pravděpodobně nedokáže popřít, že lidské tělo potřebuje kvalitní spánek k dobrému fungování mozku. Hluboký spánek je pro naše každodenní fungování nezbytný. Nechcete být přece během dne neustále unavení kvůli tomu, že v noci špatně spíte.

Pomozte svému mozku dostat se do hlubokého spánku tím, že budete spát nazí. Lidské tělo, aby usnulo, se potřebuje alespoň o necelý jeden stupeň ochladit. Oblečení mu v tom brání. Ideální teplota v místnosti, kde spíte, by se měla pohybovat okolo dvaceti stupňů Celsia. O tom, jakými dalšími způsoby můžete zatočit s únavou, se dočtete zde.

Pomaleji zestárnete

Během spánku produkuje lidské tělo melatonin. Jde o hormon, který tělo regeneruje a zároveň zpomaluje jeho stárnutí. Hůře se mu pracuje, pokud usínáte ve velkém teple. Pomůžete mu tím, že si sundáte pyžamo a necháte tělo volně spát. Díky tomu vás ani nebudete nikde nic škrtit a škrábat.

Váš sexuální život bude vzkvétat

Pokud usínáte v posteli s partnerem, pyžamo opravdu nepotřebujete. Když se na sebe budete tulit bez oblečení, vzájemný dotyk nahých kůží uvolňuje v těle oxytocin. Přezdívá se mu hormon důvěry nebo lásky. Tělo ho produkuje jen u samých hezkých činností, třeba u kojení.

Navíc pomáhá v boji proti stresu. Bez oblečení na sebe s partnerem budete mít větší chuť. Nezapomeňte, že pravidelný sex utužuje partnerský vztah.

📷
3
fotografie
Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní bystřiny i divoká zvěř hned za humny

Dům a zahrada

Pěstujte oblíbené hortenzie. Hodí se na zahradu i do květináče

Bydlení

Skalka není jen hromada kamení. Jak ji na zahradě vytvořit?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu