Jsou pro vás podpatky utrpení? S těmito triky v nich ustojíte celou noc

Podpatky dělají každou ženu více sexy
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Móda 
25. ledna 2019 06:31 / Depositphotos
  0   0
Plesová sezona je v plném proudu. A k ní neodmyslitelně patří nejenom krásné šaty, ale také střevíčky na podpatcích. Jak v nich ale vydržet celou noc? S těmito triky to zvládnete.

Vysoké podpatky sluší každé ženě a dělají ji také víc sexy. Jenomže řadu žen od nošení podpatků odradí už jenom myšlenka na to, že budou mít na druhý den zase puchýře, oděrky a bolavé nohy. Ale už tomu tak být nemusí. Stačí nad „jehláči“ vyzrát a jejich nošení už nebude utrpení ale radost.

Poškrábejte stélku

Možná si budete ťukat na čelo, proč máte hned nové boty „ničit“, ale věřte, že i řada celebrit na tento trik nedá dopustit. Jakmile si koupíte nové boty, zdrsněte jejich vnitřní stélku třeba kartáčem, nůžkami nebo škrabkou. Díky tomu vám nebude noha v botách klouzat a prsty nebudou narážet na špičku boty.

Použijte antiperspirant

Nohy se potí všem, a to bez rozdílů. Jenomže to je právě ten důvod, proč se vám pak na noze dělají odřeniny a puchýře. Jakmile se chodidlo zpotí, začne v botě klouzat a dřít se o vnitřek. Pokud si před tím, než se obujete, postříkáte chodidlo antiperspirantem, nic takového se vám už nestane. Nohy si můžete rovněž přestříkat i během večera.

Slepte si prsty

Ne, to není žert. Opět jde o trik modelek, které si slepí prostředníček a prsteníček k sobě páskou. Noha je pak stabilnější. A prsty na sebe vezmou část bolesti z chodidel. Samozřejmě, že tento trik nelze uplatnit v případě, že jdete v botách s otevřenou špičkou.

Použijte silikon

Chůzi na podpatcích značně odnáší také palec. Nezodpovědné nošení podpatků může způsobit až vybočený palec, o kterém jsme psali zde.  Svůj palec však můžete od těchto trápení ušetřit, pokud si do podpatků pořídíte silikonovou ochranu palce, která bříško palce ochrání. Silikonové vložky můžete použít i na další části chodidla, třeba pod patu. Nebo si pořiďte speciální na patách polstrované punčocháče. Díky tomu získáte oporu a pohodlí.

Sedněte si

Pokud máte tu možnost, zkuste si každých dvacet minut sednout, zujte si boty a chodidla i paty si promasírujte. Tyto úkony můžete udělat třeba ve chvíli, kdy si odskočíte na toaletu.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Dům a zahrada

Sezona komárů začala. Jak se proti nim bránit a jaké možnosti využít

Bydlení

Udržte v domě dobrou energii. Zavírejte koupelnu a sklápějte záchodové prkénko

Zavřít reklamu