Jak překonat bolestivý rozchod co nejrychleji

 Vztahy 
23. ledna 2019 06:03 / Eva Vogelová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Rozpad vztahu neznamená nutně konec světa  Depositphotos
Rozpad partnerského vztahu člověku dokáže obrátit život naruby, obzvlášť pokud jde o ten dlouhodobý. Možná jste si mysleli, že se svým protějškem zůstanete až do konce života, ale bohužel to nevyšlo. Na samotném konci jedna hádka střídala druhou, nebyli jste schopni se na ničem dohodnout. A vy kvůli tomu teď trpíte. S tím však lze něco dělat.

Rozchod neznamená konec života, i když vám to v tu chvíli může tak připadat. Pochopitelně jde o náročné období plné slz a špatných nálad. Pokud se vám tento stav nelíbí, můžete se z něj vzpamatovat poměrně rychle. Stačí chtít. Poradíme vám, jak na to.

Připomínejte si negativní vlastnosti svého bývalého partnera

Vzpomeňte si na špatné zážitky, které jste se svým protějškem zažili. Může to být cokoli - nepříjemná hádka, situace, kdy vás nechal v něčem na holičkách nebo nepříjemné vtípky směřované k vaší osobě. Nezapomeňte ani na malé věci. Možná se vám vybaví, jak si váš přítel po sobě neuklízel špinavé prádlo, nebo vaše přítelkyně musela mít ve všem pravdu.

Všechny špatné vzpomínky si někam zapište a až se budete zase cítit extrémně špatně, přečtěte si je. Někteří psychologové se shodují na tom, že vzpomínání na bývalého partnera ve zlém může rychleji utišit bolest z dlouhodobého rozchodu.

Vypněte sociální sítě

Facebook, Twitter nebo Instagram budou vaši bolest jen prohlubovat. Uvidíte tam každý krok svého bývalého partnera. Pokud nadále budete používat sociální sítě, nebudete se moci odtrhnout od jeho profilu. Budete sledovat každý lajk, novou fotku nebo komentář a vnitřní bolest se bude jen navyšovat. Navíc vás můžou provokovat i fotky šťastných párů.

Z každého účtu se odhlaste a alespoň dva týdny na něj nechoďte. Místo toho můžete navštívit své kamarády, jezdit na výlety nebo sportovat. Jednoduše se zaměřte na své koníčky, dělejte věci, ze kterých máte radost. Zaměstnáte své myšlení něčím jiným a rychleji se díky tomu přenesete přes bolavý rozpad vztahu. O tom, co vám může zničit vztah, si můžete přečíst zde.

Vezměte si dovolenou a odjeďte pryč

Dlouho si slibujete, že si vezmete v práci volno a navštívíte svoji vysněnou zemi? Právě nastal čas, abyste své cíle uskutečnili. Vezměte si s sebou přátele a alespoň na týden se odpoutejte od svého stereotypu. Bolest z rozchodu se dá totiž mnohem lépe snášet na horkém písku nebo zasněžených horách.

Vyhledejte pomoc odborníka

Někdy se člověk s odchodem milovaného partnera nedokáže vyrovnat sám. Rozhodně nejde o žádnou ostudu. Psychology tu máme od toho, aby nám pomáhali s vnitřními bolestmi. Rozpad vztahu dokáže vytvořit v člověku velkou ránu, která ho dostane až na dno a on sám neví, jak z toho ven. Pokud jste na tom podobně, nemějte strach si sehnat odbornou pomoc, která vám pomůže se zase vrátit do běžného života.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bitva o majetek Elvise Presleyho po smrti Lisy Marie začala. Priscilla už podala soudní žalobu

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Rusko má po sedmi letech ve vodě novou ponorku. Jde o třídu Lada s konvenčním pohonem