Budíte se každé ráno s pocitem, jako byste vůbec nespali? Příčina může být jinde

Není nic horšího než se ráno vzbudit a cítit se, jako byste vůbec nespali
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
20. ledna 2019 00:01 / Depositphotos
  0   0
Spánek je důležitý. Co když ale spíte doslova učebnicově, tedy osm hodin denně, ale stále se cítíte unaveni? Problém je možná v něčem jiném.

Něco podobného určitě už zažil každý z nás. Jdete spát brzy, spíte osm hodin, ale ráno se probudíte celí zlámaní, unavení a cítíte se, jako byste probděli celou noc. A není nic horšího, než v tomto stavu jít do práce a tam podat patřičné výkony. Jsou však lidé, kteří se v tomto stavu probouzejí každý den. Čím to je? 

Nedostatek tekutin

Tělo bez dostatečného příjmu tekutin není schopné fungovat. Pokud jej jich málo, klesá krevní tlak a tím pádem se zpomaluje proudění kyslíku do mozku. Výsledkem takové situace je, že i kdybyste spali deset nebo dvanáct hodin, nebudete se nikdy cítit odpočatí. Takže večer, než půjdete spát, vzpomeňte si, kolik tekutin jste přes den vypili. A klidně si dejte před spaním sklenici vody. Uvidíte, jak se ráno budete cítit mnohem lépe. Sklenici s vodou si nechejte  klidně i na nočním stolku u postele, ráno či v noci vám přijde vhod.

Špatná funkce štítné žlázy

Za pocity ospalosti a hladu může štítná žláza. A pokud je s ní něco v nepořádku, může se to projevit právě zvýšenými pocity ospalosti nebo hladu. Zvlášť, pokud se jedná o hypotyreózu, tedy sníženou funkci štítné žlázy. Ta se nejčastěji projevuje právě ospalostí, zimomřivostí, únavou, nevýkonností, svalovou slabostí, padáním vlasů, zácpou a zpomalení srdeční činnosti. Proto, jestli máte některé z příznků, měli byste navštívit svého lékaře a požádat jej o vyšetření.

Doplňte hořčík

Za nedostatkem energie často stojí i absence některých minerálů, zejména horčíku. Ten hraje zásadní roli při udržování hladiny glukózy v naší krvi a je užitečný i pro správné fungování svalů. Jeho nedostatek se projevuje často únavou až letargií. Těmto problémům se můžete vyhnout tak, že do svého jídelníčku zařadíte více potravin bohaté na hořčík. O tom, které jich obsahují nejvíce, jsme psali zde.

Psychické rozpoložení

Psychika jde ruku v ruce i s naším zdravím. Takže pokud máte stres nebo psychické problémy, vždy se to na něm odrazí. A velký vliv má psychický stav i na spánek. V tu chvíli můžete spávat i dvanáct hodin, ale tělo se kvůli vnitřnímu napětí není schopno dostat do nejhlubší spánkové fáze - REM. Výsledkem pak je časté noční buzení a ráno se cítíte tak, jako byste proflámovali celou noc, i když to přitom není vůbec pravda. 

📷
3
fotografie
Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zažijte Ameriku úplně jinak. Navštivte neokoukanou zemi s čarokrásnou a divokou přírodou

Dům a zahrada

Užitečné tipy, jak využít použité čajové sáčky v domácnosti

Bydlení

Barva ložního povlečení může ovlivnit víc, než si možná myslíte

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu