Cítíte se unavení víc než kdy jindy? Zkuste těchto pár tipů

Nedostatek energie je v zimě obvyklý
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
23. ledna 2019 00:06 / Depositphotos
  0   0
Nálada pod bodem mrazu, únava a celkové vyčerpání. Tak se cítí většina z nás právě v tomto období, kdy za tmy chodíme do práce i z práce, a všechno je pro nás více vyčerpávající. A na další aktivity, které v letních měsících s radostí provozujeme, už nemáme ani pomyšlení.

Aby se vaše nálada zlepšila a měli jste alespoň o něco více energie, přinášíme vám pár tipů na překonání zimní únavy.

Snídaně je základ

Každý den by měl začít vydatnou snídaní, která pomůže nastartovat tělo i ducha. Jejím základem by mělo být vajíčko, které udělá vašemu tělu skvělý základ pro celý den a navíc nebudete mít brzy hlad.

A pokud nejste zrovna příznivci vaječiny nebo volského oka, sáhněte po ovesné kaši. A když vše navíc zapijete šálkem dobrého čaje, váš mozek bude připraven na celodenní výkon, takže se nebudete cítit otupělí.

Nenechte se rozhodit budíkem

Ačkoli to pro mnoho z nás není příliš reálné, k tomu, abychom byli svěží už od rána a fungovali po celý den, přispívá ranní vstávání bez budíku. Nejhorší pro lidský organismus je, když jej z hlubokého spánku vytrhne nepříjemné zvonění. A stejný režim bychom měli dodržovat také o víkendu. Tedy vstávat ve stejný čas a také ve stejný čas chodit do postele. 

Tip: Pokud víte, že bez budíku nevstanete, zkuste si pořídit nějaký fitness náramek. Ten dokáže podle celonoční monitorace spánku člověka vzbudit tak, že mu zavibruje na ruce ve chvíli, kdy není v hluboké fázi, takže je po probuzení čilý a svěží.

Pitný režim platí i v zimě

Většina lidí se také domnívá, že pitný režim je třeba dodržovat pouze v parných dnech, opak je však pravdou. Také v tomto období je dobré nastartovat tělo i krevní oběh sklenicí vody a pokračovat v jejím popíjení po celý den. Čistá voda totiž dokáže tělu dodat potřebnou energii, pokud navíc trpíváte bolestmi hlavy, je vám jasné, že pitný režim prostě ošidit nemůžete nikdy.

Tip: Pokud trpíte na bolesti hlavy, křeče v nohách nebo jste během celého dne jednoduše nesví, rozpusťte si každé ráno ve sklenici vody hořčík. V této formě jej tělo lépe vstřebává a uvidíte, že vám bude už po pár dnech lépe.

Příjemné prostředí

Světlo a barvy dělají své, ať chceme, nebo ne. Proto si do kanceláře pořiďte květiny. Jednak vám zlepší náladu, navíc pomáhají k čištění vzduchu. A když si k nim navíc zapálíte aromalampu s nějakou příjemnou citrusovou vůní, bude vám lépe, protože právě tyto plody stimulují mozek. Nebo si klidně pár plátků citronu přihoďte do sklenice vody. 

Zapomeňte také na práci v šeru. Pokud nemáte dostatek denního světla, mějte všude rozsvíceno. A pokud máte například přes obědovou pauzu možnost jít ven, projděte se pár minut na čerstvém vzduchu.

Jestli chcete k lepší kondici a náladě přispět také změnou svého jídelníčku, zkuste se v našem článku inspirovat tím, na co si dát pozor. Jak zůstat i v tomto počasí celkově fit, se dočtete v našem článku zde.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Turistický ráj: Malebný kout naší vlasti, který vás chytne za srdce

Dům a zahrada

Jak zajistit pokojovky o dovolené? Vyrobte si vlastní zavlažovací systém

Bydlení

Jak jednoduše odstranit skvrny na dřevěném nábytku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu