Blíží se Den matek. Máme pro vás tipy na krásné dárky, které nestojí skoro nic

 Vztahy 
05. května 2017 08:00 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Maminka si vaši přízeň zaslouží. Zkuste ji letos udělat radost jinak. Shutterstock
Den matek je nádherný svátek, který se slaví napříč celým světem. Oficiálně připadá na druhou květnovou neděli, ale v ČR je ustanoven na 8. května. Je to den, kdy si vzpomenete na svou maminku, co pro vás kdy udělala a dáte jí to najevo drobným dárkem. Jakým? Buďte letos originální!

Maminka znamená pro každého z nás něco jiného, ale i když jsme už dospělí, uvědomujeme si, co všechno pro nás udělala, když jsme ještě byli docela bezbranní. Vždyť ona je ta, která vás nosila pod srdcem, dávala vám víc než sobě, starala se o vás a vychovávala vás tak, jak nejlépe uměla. Je to ta, která k vám v noci vstávala, v nemoci tišila bolest, při prvních zklamáních vás uklidňovala svým jedinečným obejmutím. Ví o vás i to, co vy sami nevíte a vlastně vás zná déle, než se znáte vy sami. Řekněte jí proto alespoň jednou v roce, jak moc si toho všeho vážíte! Jednou i vy budete matka a takovéto gesto od vašeho dítěte vás dojme k slzám.

Od kdy se slaví Den matek?

V České republice se svátek matek začal slavit na popud předsedkyně Červeného kříže Alice Masarykové, dcery tehdejšího prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Avšak za dob komunismu jej zastínily oslavy MDŽ. V současné době se pak vynořuje srovnání právě s březnovým MDŽ a mnozí aktivisté orodující za genderovou rovnoprávnost volají po dni mužů a dni otců. Ten se podle americké tradice slaví třetí červnovou neděli. U nás se svátek zatím neujal, i když i tatínkové si zaslouží úplně stejný dík.

Co darovat mamince?

Květiny: Květiny dává své mamince téměř každý a není se čemu divit. Květina je něžná a žádnou ženu nikdy neurazí. Pokud znáte oblíbenou květinu své maminky, rozhodně ji kupte. Můžete ji ale například oblíbenou květinu darovat i jinak. Sežeňte semínko nebo cibulku kytičky, kterou má ráda, zasaďte je do krásného květináče a předejte se slovy, že stejně jako poroste tato kytička, poroste věčně i vaše láska k ní. Pokud miluje všechny květiny, pozvěte ji třeba do botanické zahrady.

Pomoc: Podle tradice by navíc maminky neměly v tento den vykonávat žádnou fyzickou práci. Nabídněte tedy mamince, že na den matek přijedete k ní domů, pomůžete jí s úklidem, uvaříte oběd a uděláte například masáž nohou.

Básnička: Menší děti mohou maminku potěšit také básničkou. Tu se mohou naučit za pomoci tatínka nebo staršího sourozence, ale mohou ji také vymyslet. Tři verše, které dítko vymyslí samo, mamince udělají obrovskou radost a nestojí ani korunu.

Vyznání: Pozvěte svou maminku na oběd nebo večeři a vylijte ji své srdce. Řekněte ji to, co jste ji nikdy neřekli, protože si myslíte, že to stejně ví. Uděláte ji obrovskou radost. Pokud se na to necítíte, můžete ji napsat dopis, který buď sami před maminkou přečtete, nebo ho můžete poslat poštou. Nikdo vám ale nezaručí, že bude doručen přesně na den.

Snídaně do postele: Žijete se svou maminkou v jedné domácnosti? Přichystejte ji snídani do postele! Oblíbené ovoce, pečivo a čaj těsně po probuzení udělají mamince radost. Připojte květinu a úspěch je zaručen!

Fotografie: Vídáte se s maminkou málo často? Udělejte jí fotografii, kterou vložíte do krásného rámečku. Na rámeček můžete připsat pro maminku krátký vzkaz, nebo vyznání.

Hrníček: Pije vaše maminka ráda čaj nebo kávu? Vytvořte speciálně pro ni hrníček s vyznáním. Kupte obyčejný bílý hrníček, na který pomocí speciálních barev napíšete krátký text. Jestli bude vtipný nebo něžný, to už je na vás.

Bílá květina: Pokud vaše maminka již bohužel není mezi živými, doneste ji na hrob bílé květiny, nebo si je připněte na její počest na oděv. Mateřská láska totiž neumírá nikdy.

Další inspirace naleznete v naší galerii. A co letos darujete své mamince vy?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Satelit NASA objevil rostoucí ostrov uprostřed Pacifiku. Je jen několik dní starý a už se rozrostl na 24...