Tvářenka dokáže s obličejem zázraky. Umíte ji používat?

 Krása 
02. května 2017 15:14 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Správně nanesená tvářenka dokáže krásně korigovat tvar obličeje i omladit celou tvář. Shutterstock
Tvářenka by měla být základní součástí každého make-upu. Ženy ji ale stále podceňují, což je obrovská škoda. Správně aplikované "zdravíčko" totiž dokáže s obličejem hotové divy!

Tvářenkou můžete prozářit svou pleť, korigovat tvar obličeje a dokonce i celou vaši tvář opticky omladit. Abyste ale nevypadala jako Marfuška z pohádky Mrazík, měla byste umět tvářenku správně aplikovat. Není to nic složitého, stačí trocha cviku.

Tvářenku zvolte v takovém odstínu, který je co nejvíce podobný vaší pleti, když se červenáte. Obecně platí, že světlejším typům pasují odstíny růžové či broskové, tmavším pak často padnou zlatohnědé tvářenky. Dámám s rezavými vlasy zase obvykle sluší odstíny v meruňkové nebo pískové barvě.

Dejte pozor na ostré přechody - vypadají hodně nepřirozeně. Tvářenku nanášejte na lících a rozetřete podél lícní kosti.

Krok za krokem

1. Nejprve naneste na obličej make-up, ať sjednotíte barvu pleti a schováte drobné nedostatky. Tvářenku lze pořídit buď v pudrové (hodí se pro mastnější typ pleti) nebo krémové (ideální pro suchou pleť) podobě. Pokud máte pudrovou, nanesený základ ještě zafixujte pudrem.

2. Při nanášení tvářenky se vyvarujte ostrých přechodů, vypadají totiž nepřirozeně. Zdravíčko začněte nanášet na lících (nejplnější část tváře při úsměvu) a rozetřete podél lícní kosti. Podle kosmetických odborníků by tah štětcem měl směřovat od středu ucha směrem ke koutku rtů. Pokud si nejste jista, kam až tvářenku vykreslit, existuje na to snadný fígl. Přiložte si ukazováček a prostředníček ke kořeni nosu a hranici těchto prstů už nepřekračujte.

3. Linii tvářenky nejprve naneste ideálně zkoseným štětcem. Pak si vemte kulatý štětec, jaký se používá třeba na pudr, a tvářenku jím pěkně rozetřete doztracena.

Tip: Než dostanete do ruky cvik, může se vám stát, že to s intenzitou tvářenky poněkud přeženete. Nepanikařte! Stačí na tvář aplikovat trochu pudru a barvu tvářenky hned zjemníte.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít