Rum není jen do čaje, ale umí i jiné věci

 Ostatní 
30. dubna 2017 12:30 / Jitka Jahodová
  6
📷
2 fotografie v galerii
Kvalitní rum je velmi lahodný nápoj Shutterstock
Rum má mnohem větší využití, než bychom čekali. Kromě toho, že nám zaručeně zvedne náladu, používá se i na mnohé zdravotní neduhy.

Málokdo ví, že pití rumu jako léčivého prostředku sahá do daleké minulosti. Kdysi námořníci dostávali pravidelné dávky rumu, aby měli sílu a výdrž.
Postupně se stal oblíbeným mezi lidmi, kteří ho užívali, když je trápily zdravotní problémy. Podával se jako lék proti jakékoli slabosti, špatné náladě, nemoci, ale i na žaludeční potíže. Zatímco mnozí znají tmavý rum jen jako alkohol, který v zimě příjemně zahřeje, zřejmě nyní na něj změní názor!

Pravý rum je destilovaný nápoj vyrobený z vedlejších produktů cukrové třtiny, jako je melasa a třtinová šťáva, metodou kvašení a destilace. Nejstarší značkou rumu na světě je firma Mount Gay Estate z Barbadosu a vznikl téměř před třemi sty lety. Je to zlatý rum s výrazným květinovým a ovocným aroma. Ale jsou i mnohé jiné slavné značky. Pořiďte si tedy kvalitní rum, který má své místo v domácí lékárničce.

Jak na naše tělo působí?

  • Díky střídmému pití rumu může prodloužit život o dva až pět let! Ochrání lidský organismus před život ohrožujícími chorobami, čímž podporuje dlouhověkost.
  • Rum bojuje proti nemoci periferních cév. Také může působit jako lék na ředění krve. Zvyšuje HDL cholesterol (dobrý) a snižuje riziko vzniku infarktu.
  • Přiměřenou dávkou rumu zmírníte bolesti svalů.
  • Účinný při nachlazení
  • Snižuje úzkost
  • Na Réunionu se rum mísí s léčivými bylinami nebo se solí a tento „bylinný čaj“ pak pomáhá léčit dětské škrkavky, horečky, nachlazení a chřipky.

To nejdůležitější nakonec. Je důležité znát míru! Ve větším množství ztrácí všechny zmíněné léčivé účinky! Po půl litru denně tedy rozhodně zdravější nebudete!

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Kdy je čas na první kosmetiku a kdy je vhodné aby se malé slečny začaly líčit

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu