Rum není jen do čaje, ale umí i jiné věci

 Ostatní 
30. dubna 2017 12:30 / Jitka Jahodová
  6
📷
2 fotografie v galerii
Kvalitní rum je velmi lahodný nápoj Shutterstock
Rum má mnohem větší využití, než bychom čekali. Kromě toho, že nám zaručeně zvedne náladu, používá se i na mnohé zdravotní neduhy.

Málokdo ví, že pití rumu jako léčivého prostředku sahá do daleké minulosti. Kdysi námořníci dostávali pravidelné dávky rumu, aby měli sílu a výdrž.
Postupně se stal oblíbeným mezi lidmi, kteří ho užívali, když je trápily zdravotní problémy. Podával se jako lék proti jakékoli slabosti, špatné náladě, nemoci, ale i na žaludeční potíže. Zatímco mnozí znají tmavý rum jen jako alkohol, který v zimě příjemně zahřeje, zřejmě nyní na něj změní názor!

Pravý rum je destilovaný nápoj vyrobený z vedlejších produktů cukrové třtiny, jako je melasa a třtinová šťáva, metodou kvašení a destilace. Nejstarší značkou rumu na světě je firma Mount Gay Estate z Barbadosu a vznikl téměř před třemi sty lety. Je to zlatý rum s výrazným květinovým a ovocným aroma. Ale jsou i mnohé jiné slavné značky. Pořiďte si tedy kvalitní rum, který má své místo v domácí lékárničce.

Jak na naše tělo působí?

  • Díky střídmému pití rumu může prodloužit život o dva až pět let! Ochrání lidský organismus před život ohrožujícími chorobami, čímž podporuje dlouhověkost.
  • Rum bojuje proti nemoci periferních cév. Také může působit jako lék na ředění krve. Zvyšuje HDL cholesterol (dobrý) a snižuje riziko vzniku infarktu.
  • Přiměřenou dávkou rumu zmírníte bolesti svalů.
  • Účinný při nachlazení
  • Snižuje úzkost
  • Na Réunionu se rum mísí s léčivými bylinami nebo se solí a tento „bylinný čaj“ pak pomáhá léčit dětské škrkavky, horečky, nachlazení a chřipky.

To nejdůležitější nakonec. Je důležité znát míru! Ve větším množství ztrácí všechny zmíněné léčivé účinky! Po půl litru denně tedy rozhodně zdravější nebudete!

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet