Nenechte se dostihnout sexuální frustrací

 Vztahy 
28. dubna 2017 20:16 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Konec skrývání sexuální frustrace! Shutterstock
Sex patří k životu stejně jako vzduch, voda nebo jídlo. Jeho nedostatek poškozuje nejen naše zdraví, ale i duševní pohodu. Na nízkou frekvenci sexuálních aktivit si přitom stěžuje třetina mužů i žen.

Sex, milování, rozkoš, slast? Vždycky to nejsou jenom a pouze příjemné věci.

Nemyslete na to, co dělají ostatní lidé

Nesnažte se dodržovat praktiky druhých. Někdy se u žen sexuální frustrace vyskytuje proto, že mají pocit, že nepodávají takové výkony, jaké se od nich očekávají. Uvědomte si, že neexistuje žádný standard pro to, kolik sexu byste měli mít, nebo jak byste měli vnímat sexuální potěšení.

Když budete odmítat standardy ostatních, pomůže vám to soustředit se na vaše vlastní i partnerovo potěšení. Některé ženy mají například pocit, že nemají orgasmus, protože jejich orgasmy jsou mírnější, než ty, které vidí (a hlavně slyší) ve filmech nebo v pornografických snímcích. Soustřeďte se na vlastní prožitek a nesrovnávejte se s vnějšími ideály, které mají do reality hodně daleko. 

Naučte se také přijímat sami sebe

Spousta žen je nespokojena se svým tělem. Například v USA jich je devadesát jedna procent. Neustále jsme bombardováni fotografiemi krásných hereček a modelek s bezchybnými těly. Zapomeňte na to, v drtivé většině případů jde o práci Photoshopu. Jen málokdo z nás je dokonalý. Naučte se proto přijímat své vlastní tělo takové, jaké je, a naučte se ho mít ráda. 

I bez vyvrcholení

Pamatujte také na to, že sex nemusí nutně pokaždé vyvrcholit orgasmem. Lidé jsou někdy tak zaměření na to, aby ho dosáhli, že když se jim to nepodaří, berou sexuální akt jako neúspěch. Může se vám to stát jak s partnerem, tak o samotě. Když se budete soustředit pouze na orgasmus, ze sexu se místo příjemné činnosti stane jeden z úkolů na seznamu. Naučte se nesoustředit pouze na vyvrcholení a vnímejte celý sexuální prožitek. Pomůže vám to zbavit se frustrace.

Neschopnost dosáhnout orgasmu po stimulaci se nazývá anorgasmie a postihuje mnoho lidí, zejména žen. Někdy je tato porucha způsobena fyzickými nemocemi, jindy je zase čistě psychického rázu. Poraďte se se svým lékařem o možných příčinách a zjistěte, zda by bylo vhodné podstoupit psychoterapii. Na cestě k potěšení ze sexu však nelze nic uspěchat. Proces návratu k vlastnímu tělu a poznávání rozkoší, jaké nabízí, by měl být pozvolný a v takovém tempu, jaké vám vyhovuje.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ivanka Trump se prohání v Egyptě na velbloudech jen několik dní poté, co prasklo, že donáší FBI na svého...

Styl

Friluftsliv je další skandinávská tradice, která zlepšuje psychickou pohodu během podzimu a zimy. Dokáže...

Tech

Nejrychlejší vlaky světa: Čínský maglev letí rychlostí až 460 kilometrů v hodině