Víte, jaké plavky letos budou in? Nebojte se barev ani puntíků!

Módní návrháři vsadili při vytváření letošních kolekcí plavek hlavně na barvy, ale i střihy.
📷
Dalších 9 fotografií v galerii
 Móda 
30. dubna 2017 07:36 / Internet
  0   0
I plavky podléhají módním trendům. Letos návrháři vsadili hlavně na barvy! V kurzu budou hodně barevné plavky a nejlépe, pokud bude horní díl plavek barevně jiný než ten spodní. Nic nepokazíte ani neonovými či metalickými odstíny, proužky nebo puntíky!

Na trhu jsou k dostání plavky všech možných střihů. Největší oblibě se stále těší dvoudílné plavky, ale parádu uděláte i v jednodílných. Pozornost na sebe určitě strhnete v takzvaných monokinách, což jsou jednodílné plavky s rafinovanými průstřihy.

Střih dvoudílných plavek může být různý a návrháři se v letošní sezoně nevyhýbají žádné variantě - na přehlídkových molech jsou tak k vidění plavky se zavazováním za krkem, bez ramínek (bandeau), push-up i tankiny (horní díl je top). Mnoho variant nabízí také spodní díl plavek, zvolit můžete tanga, s nohavičkami, sukýnkou, klasické, brazilské kalhotky, s vysokým střihem nebo třeba bokovky. Výběr je tak pouze a jen na vašem vkusu.

Co se týče vzorů, in jsou zajímavé barevné kombinace, puntíky, proužky i geometrické vzory. Návrháři se ale ani v letošní sezoně nevzdávají květinových vzorů a plavky často ozvláštní nějakou zajímavou kovovou ozdobou. Pokud se budou lidé řídit letošními trendy, bude na plážích a u bazénů převládat jasná žlutá, veselá oranžová, hnědá, ale i růžová a různé přírodní odstíny. Módní je i nestárnoucí černobílá kombinace. A pozor! Pokud nejste příznivci výrazných barev, můžete ještě sáhnout po plavkách v tělové barvě - ty totiž budou rovněž hitem letošního léta!

Odvážnější z vás mohou letos vsadit i na módu inspirovanou 60. - 80. lety. V kurzu jsou hlavně vysoké kalhotky. Do módy se zkrátka znovu vrací ženskost.

Světové módní domy se ale rozhodly předvést také hodně neobvyklé plavky, a to s dlouhými rukávy. Designeři dlouhé rukávy uplatnili na jednodílných plavkách, dvoudílných tankinách i klasických variantách s bikinovými kalhotky.

Modelky pro letošní sezonu předvedly také celou řadu plavek s asymetrickým střihem. Módní jsou plavky takzvaně přes jedno rameno. Jsou krásné a praktické zároveň. Ani ve velkých vlnách vám totiž horní díl plavek nesklouzne!

Trendů v plavkách je ale podstatně více. In budou například také různé transparentní látky, plavky s třásněmi a střapci nebo s volánky.

Co se týká neobvyklého materiálu, někteří odvážní módní návrháři předvedli také kolekci pletených, respektive háčkovaných plavek. Takže nakupte hodně příze a pusťte se do výroby!

Jinak vzhled plavek může být klasický, sportovní, ale nové jsou módní také plavky připomínající spodní prádlo nebo naopak luxusní večerní šaty.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Dům a zahrada

Staré dobré hašené vápno. Výborně ochrání stromy před mrazy

Bydlení

Jak se zbavit červotoče. Použijte octový postřik nebo ďábělskou směs

Zavřít reklamu