Telefonujte s handsfree

 Ostatní 
29. dubna 2017 20:30 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Bezdrátové handsfree do auta je skvělým pomocníkem pro všechny řidiče.  Shutterstock
Zodpovědný řidič by se měl vyhnout (a to nejen kvůli zákonu) volání s mobilním telefonem v ruce při jízdě. Na druhou stranu, pokud již chcete nebo potřebujete telefonovat za jízdy, tak byste měli investovat a zakoupit si handsfree sadu. Jak si ale vybrat to správné handsfree do Vašeho vozu?

Před výběrem handsfree sady si nejprve ujasněte zda chcete handsfree používat jen v automobilu nebo také za chůze, v domácnosti či v kanceláři a zda chcete handsfree připojovat k telefonu konektorem nebo využívat bezdrátově. Handsfree můžete používat jen pro hovory nebo také i pro poslech hudby z telefonu. Na trhu je hodně typů a jejich použití je různorodé.

Osobní bluetooth handsfree

Do této kategorie spadají tzv. headsety (sluchátko do jednoho ucha se zabudovaným mikrofonem) a bezdrátová stereo sluchátka. Headsety jsou v této oblasti nejrozšířenějsí, spolupracují téměř se všemi telefony a jsou nejvíce zastoupeny na trhu. Bezdrátová stereo sluchátka jsou určena zejména pro poslech hudby, handsfree je zde okrajovou funkcí. Výhodou headsetů je nízká cena a bezdrátové provedení, nevýhodou může být to, že nemusí uživateli vyhovovat na uchu a je třeba se starat o dobíjení.

Lehké instalační bluetooth handsfree

Do této kategorie se řadí handsfree na sluneční clonu automobilu a handsfree do cigaretového zapalovače. Zmíněné typy už nejsou určeny pro osobní použití, primárně jsou kontruovány pro použití v automobilu nebo na pracovním stole. Při instalaci těchto sad ještě není třeba zasahovat do interiéru vozu. 

Rádio s vlastním handsfree

Ideální řešení – zvuk se přenáší přímo do reproduktorů automobilu, což umožňuje bezproblémové volání. V dnešní době se již vyrábějí i originální autorádia s HandsFree. Pokud Vaše autorádio není vybavené funkcí handsfree lze ho vyměnit za jiné nebo dokoupit modul, který tyto funkce umožní i na Vašem autorádiu.

Pevně instalované HandsFree sady

Existují verze s nebo bez displeje, při hovoru potlačí zvuk autorádia a vy můžete bez omezení komunikovat, hlas volajícího slyšíte z reproduktorů automobilu. Jednoduché ovládání a velmi kvalitní mikrofon.

Na závěr lze říci, že na českém trhu je bohatá nabídka handsfree sad a každý najde tu správnou pro sebe. Díky těmto řešením se každodenní komunikace při jízdě stává nejen bezpečnější, ale i elegantnější.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Kdy je čas na první kosmetiku a kdy je vhodné aby se malé slečny začaly líčit

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu