Telefonujte s handsfree

Bezdrátové handsfree do auta je skvělým pomocníkem pro všechny řidiče.
 Ostatní 
29. dubna 2017 20:30 / Shutterstock
  0   0
Zodpovědný řidič by se měl vyhnout (a to nejen kvůli zákonu) volání s mobilním telefonem v ruce při jízdě. Na druhou stranu, pokud již chcete nebo potřebujete telefonovat za jízdy, tak byste měli investovat a zakoupit si handsfree sadu. Jak si ale vybrat to správné handsfree do Vašeho vozu?

Před výběrem handsfree sady si nejprve ujasněte zda chcete handsfree používat jen v automobilu nebo také za chůze, v domácnosti či v kanceláři a zda chcete handsfree připojovat k telefonu konektorem nebo využívat bezdrátově. Handsfree můžete používat jen pro hovory nebo také i pro poslech hudby z telefonu. Na trhu je hodně typů a jejich použití je různorodé.

Osobní bluetooth handsfree

Do této kategorie spadají tzv. headsety (sluchátko do jednoho ucha se zabudovaným mikrofonem) a bezdrátová stereo sluchátka. Headsety jsou v této oblasti nejrozšířenějsí, spolupracují téměř se všemi telefony a jsou nejvíce zastoupeny na trhu. Bezdrátová stereo sluchátka jsou určena zejména pro poslech hudby, handsfree je zde okrajovou funkcí. Výhodou headsetů je nízká cena a bezdrátové provedení, nevýhodou může být to, že nemusí uživateli vyhovovat na uchu a je třeba se starat o dobíjení.

Lehké instalační bluetooth handsfree

Do této kategorie se řadí handsfree na sluneční clonu automobilu a handsfree do cigaretového zapalovače. Zmíněné typy už nejsou určeny pro osobní použití, primárně jsou kontruovány pro použití v automobilu nebo na pracovním stole. Při instalaci těchto sad ještě není třeba zasahovat do interiéru vozu. 

Rádio s vlastním handsfree

Ideální řešení – zvuk se přenáší přímo do reproduktorů automobilu, což umožňuje bezproblémové volání. V dnešní době se již vyrábějí i originální autorádia s HandsFree. Pokud Vaše autorádio není vybavené funkcí handsfree lze ho vyměnit za jiné nebo dokoupit modul, který tyto funkce umožní i na Vašem autorádiu.

Pevně instalované HandsFree sady

Existují verze s nebo bez displeje, při hovoru potlačí zvuk autorádia a vy můžete bez omezení komunikovat, hlas volajícího slyšíte z reproduktorů automobilu. Jednoduché ovládání a velmi kvalitní mikrofon.

Na závěr lze říci, že na českém trhu je bohatá nabídka handsfree sad a každý najde tu správnou pro sebe. Díky těmto řešením se každodenní komunikace při jízdě stává nejen bezpečnější, ale i elegantnější.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Za nejčistším vzduchem v Evropě se nemusíte trmácet daleko. Máte ho na dosah ruky

Dům a zahrada

Pokud chcete, aby byl trávník po zimě jako nový, máme pro vás návod, jak toho dosáhnout

Bydlení

Kdo ještě nestihl prořezat rybíz či angrešt, má nejvyšší čas. Keře se vám odvděčí kvalitnějšími...

Zavřít reklamu