Máte rádi česnek? Poznejte jeho sílu i z jiné strany

 Ostatní 
29. dubna 2017 11:15 / Jitka Jahodová
  1
📷
2 fotografie v galerii
Zkuste léčivou česnekovou tinkturu Shutterstock
Česnek můžeme směle považovat za jeden z největších darů přírodní medicíny. Má silné antibakteriální, protiplísňové a antivirové účinky a je považován za velmi účinný imunitní stimulant. .

Je vhodné jej užívat i v rámci prevence a při prvních příznacích nejrůznějších onemocnění. Víte, že si můžete z česneku udělat i "homeopatický lék" a léčivou tinkturu?

Jak na tinkturu?
1.recept:

Rozdrcený česnek dáme do lahve a zalijeme alkoholem. Obvyklá receptura: 350 g česneku, 300 g 90% alkoholu, doba macerace minimálně 10 dnů. Poté se užívá 10-15 kapek extraktu denně na lačný žaludek.

2.recept:
Do 1 litru vody dáme 30 stroužků nadrobno nasekaného česneku, 3 lžíce cukru a půl deka rozdrobeného droždí. Necháme devět dní stát. Během této doby je potřeba roztok několikrát zamíchat. Extraktu se užívá třikrát denně, ráno, v poledne, večer 1 velký "frťan" (půl deci).

3.recept:
35 dkg oloupaného česneku rozdrtíme a zalijeme 300 gramy čistého alkoholu (96%). Tuto směs dejme do dobře uzavíratelné nádoby a nechejme ji stát 10 dní, přičemž ji každý den párkrát protřepeme. Pak se tinktura přecedí přes filtr a přelijeme ji do flaštiček s kapátkem. Následně 15-20 kapek tinktury nakapeme do půl dcl mléka a užíváme 3x denně před jídlem.

Jak na "homeopatický lék"?

Někdo s tím nemusí souhlasit, ale v čínské medicíně se o tomto receptu mluví jako o homeopatickém léku. Čtyři hrsti slupek z česneku zalijte 1 litrem horké vody a nechte přes noc odstát. Pijte 4 "decky" denně.

Uvedené příklady ukazují, že jsou různé způsoby přípravy "česnekového léku". Pravda je taková, že česnek se používá  v přírodní medicíně už stovky let a o jeho léčebných účincích dnes již nikdo nepochybuje.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít