Znáte probiotické tampony? Malý zázrak pro vaše dny

 Zdraví 
01. května 2017 20:14 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Probiotické tampóny podporují zdravé poševní prostředí a poskytují spolehlivou a příjemnou hygienickou ochranu při menstruaci. Shutterstock
I když má žena své dny, s probiotickými tampóny se bude cítit příjemně a sebejistě.

Pochva je před agresivními mikroorganizmy, které mohou být příčinou různých infekcí, chráněna především laktobacily, tedy bakteriemi mléčného kvašení. Ale díky užívání antibiotik, tabáku, nadměrné nebo nevhodné intimní hygieně, hormonálním změnám, nadměrnému stresu, nošení syntetického nebo těsného oblečení, koupání v bazénech či rybnících, ale i nechráněnému sexu může být počet laktobacilů snižován. 

Ženy však mohou díky používání probiotickým tampónům, které tyto laktobacily obsahují, obnovit svoji vaginální mikroflóru, přičemž není nutné se obávat toho, že se laktobacily z tampónu „vytratí“ dříve, než jsou použity. Aktivní probiotická složka se z tampónu uvolňuje až při tělesné teplotě, přičemž tento proces žena vůbec nepociťuje. 

Pravidelným užíváním probiotických tampónů žena obnoví rovnováhu vaginální mikroflóry po třech až šesti měsících. Příznivé účinky jsou ale zřejmé již po použití v průběhu první menstruace. Mohou je užívat jak ženy, které mají problémy se svěděním, zápachem a infekcemi, tak dívky od první menstruace nebo ženy, které tampóny nikdy předtím nepoužívaly. Navíc lze probiotické tampóny užívat i mimo menstruaci v případě, že žena trpí silnými výtoky.

Probiotické tampóny byly z hlediska bezpečnosti a účinnosti zkoumány mnohými klinickými studiemi.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum