Klobouky jsou opět in! Víte, jak je nosit?

Klobouky jsou stále in a dokáží vylepšit nejen váš outfit, ale i postavu!
📷
Dalších 7 fotografií v galerii
 Móda 
01. května 2017 08:26 / Shutterstock
  2   0
Klobouky jsou i v letošním roce jedním z důležitých módních doplňků. Pokud chcete jít s dobou a ještě nemáte doma ani jeden klobouk, měli byste to co nejrychleji napravit! Zvolit můžete v pánském stylu i inspirovaný prvorepublikovou dobou.

Výběr klobouku není vůbec jednoduchý. Je třeba totiž sladit hned několik věcí - klobouk musí dobře ladit s vaším outfitem, ale i tvarem obličeje či barvou pleti! Důležité je také umět klobouk nosit!

Tvar obličeje

Pokud chcete, aby váš obličej vypadal štíhlejší, sáhněte po klobouku, který má podlouhlý tvar. Dobrou službu v tomto případě udělají i klobouky, které mají nějaké zajímavé zdobení těsně nad čelem. Pokud máte naopak štíhlý obličej a nechcete být v klobouku "utopená", rozhodně nevolte klobouky robustnějších tvarů. Právě naopak! Slušet vám budou širší a plnější klobouky, které krásně zvýrazní vaši tvář.

Klobouk ovlivní i vaši postavu

Možná by vás to ani nenapadlo, ale klobouk dokáže opticky vylepšit i vaši postavu. Je třeba se ale v tomto případě zaměřit nejen na to, jak s kloboukem vypadáte zepředu, ale i to, jak vám ladí z profilu.

Máte postavu typu hruška? Mohutnější klobouk vám může pomoci vyrovnat užší části vašeho těla.

Máte širší ramena nebo plnější dekolt? Zvolte užší typ klobouku než jsou vaše ramena a vaše postava bude daleko symetričtější.

Klobouky podle ročních období

Ano, i roční období udávají kloboukové trendy! Jiné typy se hodí na jaro, jiné třeba na podzim či zimu.

Jarní klobouky

V jarních měsících je dobré volit svěží outfit a to se týká i klobouků. Sáhněte po nějakých v pestrých jarních barvách či se vzory květin a přírody. Módní je také inspirace první republikou. Nic tak nezkazíte, pokud si pořídíte malý klobouček se zvlněnou krempou, nejlépe ve světlé pastelové barvě.

Letní klobouky

V horkých letních dnech je ideální vytáhnout slaměný klobouk. Ochrání vás před sluncem, ale je zároveň dostatečně prodyšný. Slamáky se dělají v různých typech, takže můžet zvolit například širák, ale i třeba klobouk v pánském stylu. Stále módní jsou také kovbojské klobouky.

Podzimní klobouky

Na podzim je třeba počítat s rozmary počasí a tomu je vhodné přizpůsobit i materiál, z kterého jsou klobouky vyrobeny. Sáhněte tak po klobouku, který vás ochrání před deštěm i větrem. Co se týká barevnosti, nejlépe v tomto období vyniknou na vaší hlavě klobouky v barvách podzimu. Zda zvolíte elegantní střih nebo kovbojský, už záleží na vašem outfitu.

Zimní klobouky

Zimní klobouky jsou obvykle vyrobeny z tužších materiálů. Cílem je vás ochránit před mrazem a sněhem a co nejvíce vás ohřát. Proto se poohlédněte třeba po nějakém pleteném, tvídovém nebo plstěném.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Dům a zahrada

Jak vybrat ideální pelíšek pro vašeho psa. Důležitá je nejen velikost a materiál, ale i barva

Bydlení

Je čas zazimovat nadzemní bazény, aby vám vydržely do další sezony. Správný postup je důležitý

Zavřít reklamu