Klobouky jsou opět in! Víte, jak je nosit?

 Móda 
01. května 2017 08:26 / Marie Popelková
  0
📷
8 fotografií v galerii
Klobouky jsou stále in a dokáží vylepšit nejen váš outfit, ale i postavu! Shutterstock
Klobouky jsou i v letošním roce jedním z důležitých módních doplňků. Pokud chcete jít s dobou a ještě nemáte doma ani jeden klobouk, měli byste to co nejrychleji napravit! Zvolit můžete v pánském stylu i inspirovaný prvorepublikovou dobou.

Výběr klobouku není vůbec jednoduchý. Je třeba totiž sladit hned několik věcí - klobouk musí dobře ladit s vaším outfitem, ale i tvarem obličeje či barvou pleti! Důležité je také umět klobouk nosit!

Tvar obličeje

Pokud chcete, aby váš obličej vypadal štíhlejší, sáhněte po klobouku, který má podlouhlý tvar. Dobrou službu v tomto případě udělají i klobouky, které mají nějaké zajímavé zdobení těsně nad čelem. Pokud máte naopak štíhlý obličej a nechcete být v klobouku "utopená", rozhodně nevolte klobouky robustnějších tvarů. Právě naopak! Slušet vám budou širší a plnější klobouky, které krásně zvýrazní vaši tvář.

Klobouk ovlivní i vaši postavu

Možná by vás to ani nenapadlo, ale klobouk dokáže opticky vylepšit i vaši postavu. Je třeba se ale v tomto případě zaměřit nejen na to, jak s kloboukem vypadáte zepředu, ale i to, jak vám ladí z profilu.

Máte postavu typu hruška? Mohutnější klobouk vám může pomoci vyrovnat užší části vašeho těla.

Máte širší ramena nebo plnější dekolt? Zvolte užší typ klobouku než jsou vaše ramena a vaše postava bude daleko symetričtější.

Klobouky podle ročních období

Ano, i roční období udávají kloboukové trendy! Jiné typy se hodí na jaro, jiné třeba na podzim či zimu.

Jarní klobouky

V jarních měsících je dobré volit svěží outfit a to se týká i klobouků. Sáhněte po nějakých v pestrých jarních barvách či se vzory květin a přírody. Módní je také inspirace první republikou. Nic tak nezkazíte, pokud si pořídíte malý klobouček se zvlněnou krempou, nejlépe ve světlé pastelové barvě.

Letní klobouky

V horkých letních dnech je ideální vytáhnout slaměný klobouk. Ochrání vás před sluncem, ale je zároveň dostatečně prodyšný. Slamáky se dělají v různých typech, takže můžet zvolit například širák, ale i třeba klobouk v pánském stylu. Stále módní jsou také kovbojské klobouky.

Podzimní klobouky

Na podzim je třeba počítat s rozmary počasí a tomu je vhodné přizpůsobit i materiál, z kterého jsou klobouky vyrobeny. Sáhněte tak po klobouku, který vás ochrání před deštěm i větrem. Co se týká barevnosti, nejlépe v tomto období vyniknou na vaší hlavě klobouky v barvách podzimu. Zda zvolíte elegantní střih nebo kovbojský, už záleží na vašem outfitu.

Zimní klobouky

Zimní klobouky jsou obvykle vyrobeny z tužších materiálů. Cílem je vás ochránit před mrazem a sněhem a co nejvíce vás ohřát. Proto se poohlédněte třeba po nějakém pleteném, tvídovém nebo plstěném.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Gwyneth Paltrow na své 50. narozeniny pózovala nahá. Své křivky zahalila pouze do zlaté barvy

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Spravný podzimní řez pivoněk zajistí jejich vitalitu a bohaté kvetení pro příští rok. Pozor však na...