Jak se zbavit bolestí klenby chodidel

Ploché nohy bývají zdrojem krutých bolestí. Máme tip, jak se bolestí zbavit.
 Zdraví 
04. května 2017 11:10 / internet
  11   0
Všelijaké potíže s pohybovým aparátem nás provázejí téměř po celý život. Některé jsou způsobené zvýšenou námahou a odezní samy. Co když vás začne velmi nepříjemně bolet klenba chodidel? Poradíme skvělý trik.

Nejčastější příčina

Příčin může být celá řada, ale nejběžnější je nadváha v kombinaci s plochou nohou a nevhodnou obuví. To je devastující kombinace. Bolesti, které vzniknou jsou velmi nepříjemné, obtěžující a hlavně neustupují. Jsou způsobené trvalým stahem svalů chodidla.

Projevy

Bolest chodidla neustupuje. Nedá se rozmasírovat. Ačkoliv si třeba rukou najdete na chodidle bolavou část, ať mačkáte a třete, jak chcete, nepomůže to. Anebo to nepomůže na dlouho. Při chůzi pociťujete silnou bolest. Máte problém vůbec chodit. Bolest si uvědomujete i v klidu.

Stačí jednoduchý cvik

Určitě jste někdy viděli běžce, jak zakleká ke startu. Jedno koleno je na zemi, druhé zdvižené. Ruce se opírají o zem. Připravte se do této polohy, ale nikam nevybíhejte. Zvedněte tělo, aby se ruce přestaly opírat o zem. Zdvihněte koleno, které se dotýkalo země a přeneste váhu na přední část chodidla nohy, která se kolenem opírala o zem. Pata zůstává ve vzduchu. Tak vlastně celou vahou protahujete svaly klenby. Protáhnou se i svaly v hloubce, ke kterým žádná masáž chodidla nemá přístup. Po chvíli nohy vyměňte a procvičte druhé chodidlo. Opakujte několikrát denně, ale bolest obvykle poměrně rychle vymizí.

Další doporučení

Zamyslete se nad svou vahou, nad obuví a nad způsobem, jak chcete řešit své ploché nohy. Někdy stačí jako prevence dalšího výskytu obtíží pořídit vhodnou ortopedickou vložku do bot. Jindy je potřeba razantního úbytku na váze. Pokud si nevíte rady, navštivte odborníka.

Bronislava Silná | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají jídlo je tady samozřejmostí

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu