Můžete poznat pohlaví miminka ještě v bříšku a bez doktora?

 Děti 
23. ledna 2019 11:02 / Ema Maxová
  0
📷
3 fotografie v galerii
Holka nebo kluk? Shutterstock
Pro současnou medicínu není žádný problém určení pohlaví dítěte před jeho narozením. Možností, jak zjistit, zda se těhotné ženě narodí holčička, či chlapeček, je více. Pohlaví může poměrně spolehlivě ukázat ultrazvuk již po 17. týdnu gravidity, a v případně nutnosti je možné nechat pohlaví určit laboratorní analýzou plodové vody.

V minulosti, kdy tyto vyšetřovací metody ještě nebyly k dispozici, tipovaly ženy pohlaví svého dítěte na základě mnoha zažitých mýtů a pověr.

Poloha bříška

I když vědci nesmlouvavě tvrdí, že to, zda je těhotné bříško nahoře nebo dole, je způsobeno především rozložením svalů a jejich tonusem, babské pověry tvrdí něco jiného. Podle nich čekáte zcela jistě následovníka mužského pohlaví, pokud je břicho maminky pokleslé dole. Bříško nahoře pod prsy svědčí naopak pro holčičku.

Srdeční tep

Další metodu jsou ochotni vzít na milost dokonce i někteří vědci. Vychází z toho, že srdeční tep mužů se liší od tepu žen. Podle této teorie, pokud čekáte dívku, srdeční tep plodu bude nad 140, jestliže jde o chlapce, tep bude pod 140. Odpůrci však tvrdí, že srdeční tep plodu ženského a mužského pohlaví se nijak neliší a odlišnosti se objeví až po porodu.

Chutě

Spousta lidí věří, že chutě těhotných žen napovídají, zda je na cestě dívka, nebo chlapec. Pokud se nemůže dojíst čokolády a dalších sladkostí, měli byste podle této teorie nakupovat růžovou výbavu. Jestliže má chuť na kyselé a na maso, pravděpodobně čekáte chlapce.

Tvar obličeje

Říká se, že tvar ženina obličeje v těhotenství prozradí, zda v bříšku roste chlapec, nebo dívka. Jestliže je tvář nastávající maminky kulatější a červená, na cestě je nejspíš děvčátko, pokud zůstal obličej beze změny, počítejte spíš s chlapečkem.

Velikost prsů

Podívejte se do výstřihu. Je její pravé prso větší než levé? Připravujte oslavu narození chlapce. Jestliže je větší levé prso, na cestě je nejspíš dívka.

Stav pleti

Jestliže nastávající maminka trpí na akné, je větší pravděpodobnost, že čeká dívku. Tato teorie vychází z toho, že akné je způsobeno dvojnásobným množstvím ženských hormonů.

Všemožných pověr je celá řada, ale možná je přece jenom nejlepší nechat se prostě docela obyčejně překvapit.

Jak poznáte, že jste těhotná i bez testu?

Jak poznáte, že jste těhotná dříve, než si uděláte test? Existuje mnoho příznaků, které vám mohou napovědět

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Jak odhalit první příznaky sezonní afektivní poruchy. Někdy tento zimní stav může být opravdu vážný

Dům a zahrada

Zimní tip, jak načechrat a vyčistit koberec. Sníh to dokáže a vrátí mu i barvy

Zavřít reklamu