Znáte moluska? Jak poznat nepříjemné onemocnění, které umí potrápit nejenom děti

Moluska je onemocnění, které hodně svědí
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Děti 
13. ledna 2019 09:28 / Depositphotos
  0   0
Malé puchýřky, které se mohou objevit u vašeho dítěte, znamenají, že může mít molusku. Ještě jste o tomto nepříjemném onemocnění neslyšeli? Pak zbystřete. Je totiž velice nakažlivé.

Moluska je vysoce nakažlivé kožní onemocnění, které postihuje nejenom děti, ale také dospělé. Zvlášť u dětí znamená jejich výskyt velice zdlouhavý, úporný a nepříjemný boj maminek i pediatrů.

Vypadá jako pupík

To, že má vaše dítě moluska, poznáte snadno. Na těle, ale zejména v tříslech a kožních záhybech, se objeví malé bradavičnaté polokulovité puchýřky tělové barvy, mohou ale být i načervenalé, nažloutlé, bělavé až perle­ťové. Uprostřed bývá propadlina, která zdánlivě připomíná pupík na břiše. Při zmáčknutí z nich vytéká bílá tekutina, která je vysoce infekční.

Pozor na bazény

Moluska se přenáší kontaktem s infikovanou osobou, k infekci může dojít i při sdílení oblečení, hraček nebo ručníků. Ještě rychleji se však infekce šíří ve vodě či v sauně podobně jako je tomu u bradavic nebo kožních plísní. Moluska bohužel svědí, avšak škrábání puchýřků je naprosto nežádoucí, neboť je příčinou dalšího masivního šíření onemocnění. O to víc je pak nepříjemnější, pokud se objeví na genitáliích.

Posilujte imunitu

I když to tak na první pohled vypadá, moluska není naštěstí nijak závažné onemocnění. Lékaři obvykle doporučují antivirové přípravky dostupné v lékárnách. Ale stejně tak můžete vyzkoušet éterické oleje, ovesné extrakty a nejrůznější homeopatika. Vhodné je zařadit také preparáty, které posilují imunitu, například z hlívy ústřičné. Ta je skvělým bojovníkem proti řadě nemocí, o kterých jsme psali zde. Pokud je molusek více nebo nereagují na léčebné přípravky, mohou se odstranit chirurgicky, například laserem nebo zmrazením. 

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Karnak: Dechberoucí komplex a srdce Egypta

Dům a zahrada

Jaro je tady, připravte se na pěstitelskou sezonu

Bydlení

Kompostér se hodí na každou zahradu. Vyrobit ho zvládnete za pouhé dvě hodiny

Zavřít reklamu