Léčivé účinky hlívy ústřičné

 Zdraví 
24. ledna 2017 07:35 / Bronislava Silná
  2
📷
1 fotografie v galerii
Hlíva ústřičná má skvělé účinky na naše zdraví. Shutterstock
Hlíva je dřevokazná houba a donedávna byla brána jen jako pochoutka. V posledních letech se ale prokázaly její léčivé účinky a hlíva se stala vedle jiných hub středem zájmu. Poradíme, na co můžete hlívu využít.

Podpora imunity

Toto má hlíva společné i s některými dalšími houbami, například se žampionem. Podporuje naši imunitu. Působí protizánětlivě, antiviroticky a protialergicky.

Snižování cholesterolu

Hlíva umí snižovat hladinu zlého cholesterolu v krvi. Jednak tím, že obsahuje spoustu vlákniny a ta na sebe cholesterol váže, ale také tím, že obsahuje přírodní statin. Jde o látku, která je součástí léčiv na snižování cholesterolu v krvi. Na rozdíl od té chemické nemá statin z hlívy vedlejší účinky.

Blahodárný vliv na cévy

Nejen díky snižování hladiny cholesterolu, ale i díky obsahu dalších látek působí hlíva ústřičná výborně na naše cévy. Zvyšuje jejich pružnost, zpevňuje jejich stěny a tak pomáhá v prevenci křečových žil.

Krevní tlak

Hlíva upravuje krevní tlak. Tím chrání nejen naše srdce, ale také oči, protože se snižuje tlak v očích, což pomáhá nemocným cukrovkou i jiným pacientům.

Mnoho dalších účinků

Tato houba dokáže i další divy. Uvolňuje ztuhlost kloubů a šlach, upravuje střevní peristaltiku, obnovuje střevní mikroflóru, léčí kožní ekzémy a pomáhá při alergiích.

Použití

Houby můžeme používat čerstvé. Můžeme si je dokonce pěstovat doma. Pokud dáváme přednost produktům kupovaným a chceme podpořit výrobce léčiv, můžeme si zakoupit léčivý přípravek v tobolkách. Oblíbeným receptem je hlíva jako dršťková polévka či obalovaná jako vídeňský řízek.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej