Hračka v nose dítěte? Existují různé metody, jak dostat předmět z nosu ven

Nehody, kdy si dítě strčí do nosu hračku, se stávají i školákům
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Děti 
02. listopadu 2018 12:11 / Internet
  0   0
Dětská zvídavost nezná mezí. Kolem nich je přece tolik zajímavých věcí a otvorů, které je třeba prozkoumat. Jenomže ne všechno je pro ně zcela bezpečné. A to platí i v případě, kdy si chtějí vyzkoušet, co udělá takový korálek nebo malé autíčko schované v nosíku.

Korálek nebo drobná hračka už skončila v nejednom nosíku malého dítěte. Ne vždy je nutné utíkat hned k lékaři. Existují různé metody, jak dostat předmět z nosu ven.

Holky nos, kluci uši

Jak uvádějí některé statistiky, nejvíce si do nosů strkají drobné předměty holčičky. Kluci zase údajně preferují uši. A tento problém se netýká jenom těch nejmenších dětí, ale dokonce i školáků. Jenomže co v první chvíli dělat, pokud skutečně nějaká hračka uvízla dítěti v nose?

Smrkat a smrkat

Pokud dítě není nachlazené, nemá rýmu nebo chřipku, pak můžete zkusit hračku nejprve vysmrkat. Dítěti předkloňte hlavu, ucpěte mu tu nosní dírku v níž není hračka jemně prstem a pak nechejte dítě smrkat. Obvykle vyletí sama. Jestliže ale vaše dítě ještě neumí smrkat, zkusit můžete i odsávačku na hleny. Nejlepší volbou je však ta, která se připevní k vysavači. Když ale ani to nezabírá, pak můžete zkusit ještě jednu metodu.

Foukání do pusy

Jedna americká pediatrička přišla s metodou, která se nazývá „mateřský polibek“. V podstatě jde o to, že rodič ucpe dítěti volnou nosní dírku, přiloží své rty na jeho a prudce mu vdechne do úst. Předmět by měl okamžitě vyletět ven. Výhodou této metody je, že nehrozí žádné krvácení ani jiné komplikace. Takže proč nezkusit nejprve obě metody a teprve potom vyrazit k lékaři? Možná vám to ušetří spoustu času i nervů. Několik typů první pomoci existuje i v případě, kdy dítěti uvízne sousto v krku. Více jsme o tomto tématu psali zde.

📷
3
fotografie
Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Na horách nemusíte pouze lyžovat. V kraji seriálu Doktor Martin vás čeká spousta zábavy

Dům a zahrada

Triky v péči o pokojové rostliny, které jste ještě nevyzkoušeli

Bydlení

Vybíráte stojan na stromeček? Ne každý se hodí pro všechny

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn