Potřebujete po porodu zhubnout? Jak běhat s kočárkem, aby to bylo pro dítě bezpečné

Běh je aktivita, která je vhodná pro každého
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
02. listopadu 2018 07:30 / Depositphotos
  0   0
Běhání si nemusejí odpírat ani ženy, které mají dítě ještě v kočárku. Můžete si jej vzít totiž klidně s sebou a běhat i s ním. Jak na to, aby to bylo bezpečné? Poradíme vám.

Běh je aktivita vhodná pro každého. Díky němu si zlepšíte svoji fyzickou a psychickou kondici a posilníte kardiovaskulární systém. Je to také vhodná aktivita ve chvíli, kdy jste po porodu, chcete zhubnout a nemáte možnost mít hlídání. Jediné, co potřebujete, je mít pro to vhodný kočár a hlavně chuť něco dělat. Ostatní už přijde samo.

Až drží samo hlavičku

Ideální doba, kdy začít běhat s miminkem, je ve chvíli, kdy už je dítě schopno bezpečně udržet samo hlavičku, což bývá až po půl roce. Mladší dítě má také ještě velmi křehké tělíčko a otřesy při běhání by mu mohly ublížit. Navíc, po půl roce už většina maminek přechází na příkrmy a omezuje postupně kojení.

Trojkolka nebo čtyřkolka?

Pokud chcete opravdu sportovat, je nutné mít kočárek, který je skutečně stabilní a bude co nejvíce tlumit otřesy. Vhodné jsou takové, která mají všechna čtyři nafukovací kola, ale běhat lze také s trojkolkami. A když jsme u těch kol, je lepší, pokud jsou kolečka šikmo posazená. Jejich výhodou je hlavně vysoká stabilita a ovladatelnost. Dále je dobré, aby byl kočárek lehký, snadno ovladatelný, pohodlný a prostorný.

Výběr terénu

Počítejte s tím, že váš trénink s kočárkem nebude ani tak o rychlosti, jako o vytrvalosti. Proto i podle toho vybírejte terén. Jestli přeci jen chcete běhat svižněji, vyberte si v tomto případě udržovanou cyklostezku, kde budete moct přidat i na tempu. Ale pokud máte tu možnost, udělejte si trénink i do lesa, což ocení nejenom vaše klouby, ale také vaše ratolest. Běhat můžete stejně tak i ve sněhu. V tomto případě myslete na vhodné oblečení pro vás

Správná technika

Abyste během neškodila vašim zádům, je potřeba myslet na správnou techniku, protože od té klasické se trochu liší. V první řadě je důležité, abyste se při běhu prakticky o kočárek neopírala. Pokud máte tu možnost, vysuňte si madlo na co největší vzdálenost. Tělo by mělo být vzpřímené, páteř rovná, zpevněte svaly pánevního dna a mírně podsaďte pánev.

Technika rukou

Ruce při běhu s kočárkem pracují zcela jinak než u standardního běhu. Buď nejsou zapojeny do práce vůbec, a nebo střídavě. Je lepší, než si na pohyb zvyknete, pokud na začátku budete držet kočár oběma rukama a teprve potom je střídat. Krok je také o něco málo kratší než při běžném běhu. Nemáte-li s během vůbec zkušenosti, raději začněte chůzí, kterou budete postupně zrychlovat, až přejdete plynule do běhu. Rozhodně nechoďte přes bolest. A přidávejte si postupně.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Bydlení

Toile design je luxusní odkaz na starou Francii. Vyzkoušejte jej doma

Zavřít reklamu