Sérum na řasy: Podle čeho si vybrat takové, které funguje a jakému složení se vyhnout?

Dlouhé a husté řasy touží mít každá žena
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
29. ledna 2019 06:05 / Depositphotos
  0   0
Ne každou ženu příroda obdarovala krásnými dlouhými a hustými řasami. Proto stále více žen sahá po nejrůznějších prostředcích, které by jim pomohly řasy zhustit a zvýraznit. K těm nejoblíbenějším patří bezesporu séra na řasy. Jak si ale na trhu vybrat takové, které bude skutečně fungovat a vy tak za něj nevyhodíte zbytečně peníze?

Séra na řasy jsou fenoménem poslední doby. Podle čeho si ale vybrat takové, které skutečně funguje?

Raději přírodní

Tajemství kvalitních sér spočívá v tom, že díky obsaženým aktivním látkám dokáží pozitivně ovlivnit vývojový cyklus řas tak, že prodlouží fázi růstu a následně zabrání jejich předčasnému vypadávání. Při výběru séra je zapotřebí hledět právě na obsažené aktivní látky. Snažte se, aby byly pokud možno na přírodní bázi. Které živiny tedy upřednostnit?

Zázrak z hlubin

Výborný efekt byl prokázaný u látek z karibského korálu trsovníku lékařského, který se nachází v hloubce 55 metrů pod mořem. Tato rostlinka dokáže prodloužit růstovou fázi řas a naopak zabránit jejich předčasnému vypadávání. Už dnes je trsovník hojně využívaný nejenom v kosmetice ale také v lékařství. Podle výzkumů dokáží séra s obsahem této látky prodloužit řasy o 56 %. A to není zrovna málo.

Peptidy probouzí buňky

Velkou revoluci v kosmetice také zaznamenaly peptidy. Jsou to organické sloučeniny, které vznikají spojením několika aminokyselin. Mají tu unikátní vlastnost, že se dokáží dostat do těch nejhlubších vrstev naší pokožky a tam je náležitě stimulovat k aktivitě a tvorbě vlastních přirozených aktivních látek. Takže pokud použijete sérum, které obsahuje peptidy, vězte, že tyto látky se dokáží dostat až do samotných folikul a dokáží v nich probudit větší produkci aktivních látek, zejména keratinu. Řasy jsou pak pevnější a je tedy mnohem větší i jejich objem. Hustších řas můžete docílit i pomocí kokosového mléka a dalších ingrediencí, o kterých jsme psali zde.

Podpůrné látky

K sérům se často přidává také biotin, D-panthenol, který je přirozenou součástí řas a funguje jako jejich obranný štít, dokáže je krásně vyhladit a dodat jim lesk. Stejně tak řasám prospívá kyselina hyaluronová, která zvlhčuje všechny vrstvy kůže kolem řas, a tím se stará o to, aby vlasové kořínky nevysychaly.

Těmto chemikáliím se vyhýbejte

Při výběru séra byste se kromě těch pozitivních látek měli zaměřit také na to, zda neobsahují některé chemikálie. Ty mohou ohrožovat velmi citlivou oblast kolem očí. Například syntetická látka prostaglandin sice urychluje růst, ale řada odborníků už varuje před jejich nežádoucími účinky, jako je svědění, podráždění očního okolí i samotných očí. K ne příliš žádoucím látkám také patří hormony, parabeny, prostamidy či parfémy.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte fascinující zemi divoké přírody, kouzelných vyhlídek a nezapomenutelných zážitků

Dům a zahrada

Na zahradu padá první listí a nastává otázka zda listí odstranit, anebo ho nechat ležet

Bydlení

Jak umístit záchod do sklepa a na jiná místa, kde není klasický odpad potřebného průměru

Zavřít reklamu