Jak prodloužit interval mezi mytím vlasů i bez použití suchého šamponu

Časté mytí vlasů má své řešení
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
20. ledna 2021 18:29 / Depositphotos
  0   0
Jak často si musíte mýt vlasy? Každý druhý nebo třetí den? Určitě byste si rádi tento interval prodloužili, zvlášť bez užití pro vlasy ne příliš zdravého suchého šamponu.

Na to, jak rychle se vám mastí vlasy, má vliv samozřejmě spousta věcí. Třeba to, jak často cvičíte a jak se u toho potíte, nebo dokonce jak moc používáte právě suchý šampon. Ale všechno má své řešení. Nejlepším způsobem, jak oddálit mytí vlasů, je zajistit, aby šampon, který používáte, čistil vlasy a pokožku hlavy tak dobře, že můžete s dalším mytít počkat řadu dnů.

Ty správné šampony

Takové šampony fungují jako magnet, který přitahuje přebytečný kožní maz na pokožce hlavy. Odstraní znečištění a nahromadění oleje, což znamená, že už nebude třeba mýt si vlasy tak často.

Pokud máte přirozeně mastné vlasy, kadeřník Jamie Stevens doporučuje neaplikovat kondicionér po každém mytí. Tvrdí také, že použití kartáče z přírodních štětin přerozdělí olej z kořenů až ke konečkům vlasů. Nepoužívejte však příliš tvrdý kartáč a udržujte jej čistý, aby se olej nepřenášel zpět na vaše vlasy.

Které šampony tedy používat?

Pokud si tedy vlasy musíte mýt často, je ta správná chvíle vyzkoušet ten správný šampon, který další mytí oddálí o několik dní. Jde především o šampony bez silikonů.  Šampony bez silikonu se spoléhají především na glycin a vitamin B6, který vás zbaví mastných kořínků a zároveň udržuje konce vlasů měkké a hydratované. Takový šampon poznáte poměrně snadno, většina výrobců na přední straně inzeruje, že se jedná o šampon bez silikonů.

Vyberete si snadno i z poměrně obsáhlé nabídky detoxikačních šamponů. Tyto detox přípravky uklidňují a zároveň čistí kožní maz, který se při mytí vyplaví a vaše pokožka hlavy bude čistá a nebude zmašťovat vlasy.

Jsou zde také speciální šampony pro mastnou hlavu a suché konečky, což je samozřejmě ve společnosti rozšířený problém. Tyto šampony většinou obsahují lipový olej, šalvěj, kvasnice a pšeničné klíčky. Mají antibakteriální a antiperspirantní vlastnosti, takže pot a kožní maz odstraní a kořínky vlasů zůstanou neumaštěné.

Vyměnit stávající šampon za některý z těch, které brání tvorbě mastných vlasů, je o to důležitější, že v právě probíhající zimě řada lidí nosí čepice, které přispívají k tvorbě mastných vlasů. Se správným šamponem si s tímto problémem lze snadno poradit. Dále čtěte: Jak se stát z brunetky blondýnkou, doma a bezpečně.

Mirka Malá | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Dům a zahrada

Esenciální oleje dělají prokazatelně dobře i našim psům. Pomohou s úzkostí, parazity i chutí k jídlu

Bydlení

Jedlá soda nemusí být vždy dobrý pomocník. Na tyto předměty ji rozhodně nepoužívejte

Zavřít reklamu