Prodlužování řas se těší velké oblibě. Má to ale i vážná rizika, o kterých se moc nemluví

 Krása 
10. února 2019 07:09 / Marie Popelková
  2
📷
6 fotografií v galerii
Dlouhé řasy vypadají krásně Shutterstock
Krásné dlouhé řasy jsou snem každé ženy, ovšem ne všem je to dáno. I proto se snaží různými prostředky řasy prodloužit. Jenže některé metody nejsou zcela bez rizika. Jde například o umělé prodlužování řas.

Docílit dlouhých a hustých řas jejich umělým prodloužením s sebou přináší mnoho rizik. Nekvalitní umělé řasy obsahují akryláty a mohou vyvolat alergii.

Případy přecitlivělosti očí po prodlužování řas nejsou podle očních specialistů výjimečné. Pro zrak představují nebezpečí zejména používaná lepidla. Ta mohou vyvolat alergickou reakci, která se projevuje svěděním očí, opuchlými víčky nebo vypadáváním vlastních řas.

Hrozba poškozeného zraku

Umělé řasy a zvláště lepidlo mohou alergizovat oční víčka a způsobit jejich zarudnutí, šupinatění a otoky. Zároveň způsobují oslabování vlastních řas a jejich vypadávání. Některé salony používají řasy z jemné srsti zvířat, která sama o sobě může být alergizující. Navíc pokud se lepidlo dostane přímo do oka, může poškodit zrak, varují oční lékaři.

Bezpečnější cesta

Bezpečnější cestou k dlouhým řasám jsou speciální kapky, které jsou k vlastním řasám daleko šetrnější. Podporují jejich růst a houstnutí. Přirozená délka řas je mezi šesti a osmi milimetry. Speciální kapky je prodlouží o tři až pět milimetrů, řasy díky nim zároveň zesílí a ztmavnou. Aplikují se každý den přibližně deset týdnů a efekt vydrží pět až deset měsíců, poté je po kontrole očním lékařem možné proceduru opakovat.

Je lepší se poradit

Speciální kapky se nedají koupit všude, aplikovat si je ale ženy mohou samy doma. Velkou výhodou je, že prodlužování řas očními kapkami je velmi snadné. Díky štětečku si kapky ženy jednoduše na řasy nanesou samy.

Než se ale do prodlužování řas pustíte, je vhodné navštívit některou z očních klinik, kde řasy prodlužují. Před aplikací kapek každou pacientku prohlédne lékař a zkontroluje nitrooční tlak. Přestože jsou kapky zdravotně nezávadné, nejsou vhodné pro každého. Používat by je neměly například těhotné a kojící ženy nebo klientky se sklony k zánětlivým onemocněním očí. O tom, na co se v obchodě zaměřit při výběru očního séra, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Tech

Rusko vybavilo svoje ponorky Belgorod novými a nedostižnými jadernými torpédy Poseidon