Čerstvé šťávy z celeru vám mohou výrazně pomoci s trávením i s hubnutím

 Zdraví 
08. února 2019 19:24 / Šárka Sokolská
  0
📷
5 fotografií v galerii
Celer je hodně opomíjená zelenina Shutterstock
Má úžasné detoxikační účinky, pomáhá snižovat cholesterol, pleť po ní vyloženě září svěžestí. Přesně takové účinky můžete na sobě pozorovat i vy, pokud budete denně pít šťávu z celeru. .

Bohužel, celer v našich končinách nepatří mezi ty nejvyhledávanější potraviny. A to je přitom velká škoda. Nejenom listy celeru, ale i samotný kořen totiž obsahuje velké množství vitaminů, stopových prvků a dalších nezbytných látek, které patří k základním stavebním kamenům lidského organismu. 

Napomáhá s trávením

Flavonoidy obsažené v celeru pozitivně ovlivňují pohyby jídla v žaludku. Tím pádem urychlují i trávení. Navíc si poradí i se zadržováním vody v těle. Vysoký obsah sodíku a draslíku se postará o odplavení přebytečné tekutiny a skrze ledviny se odfiltrují odpadní látky ven z těla. Takže pokud chcete nastartovat váš metabolismus, dejte si desetidenní celerovou detoxikační kúru.

Pomáhá od chronických zánětů

Celer má rovněž úžasný dezinfekční účinek, zvlášť, pokud vás trápí chronické záněty a onemocnění horních cest dýchacích. Pokud budete pít celerovou šťávu během nemoci, urychlíte tím rozpouštění hlenu a pomůžete dezinfikovat sliznice plné bakterií. Podobné účinky při zahlenění má také cibule, zejména šťáva z ní

Snižuje cholesterol

Trápí vás vysoký cholesterol? Pak zařaďte do svého jídelníčku více celeru, zejména v podobě šťávy. Pro snížení cholesterolu se doporučuje po dobu tří týdnů pít každý den nalačno jednu sklenici čerstvé celerové šťávy. Účinky na sebe nenechají dlouho čekat. Celer můžete zkombinovat i s dalšími druhy zeleniny a ovoce, abyste "přebili" jeho štiplavou chuť. Zkuste třeba tento recept.

Potřebujete

  • 1/2 šálku čerstvě vymačkané celerové šťávy
  • 1/2 šálku natrhaného kadeřávku
  • 1 malý (zmrzlý) banán
  • 1/2 (zmrzlého) manga
  • 1/2 avokáda
  • 1 odměrka hráškového proteinu - lze vynechat
  • 1 lžíce čerstvě vymačkané citronové šťávy
  • 1 cm nastrouhaného zázvoru
  • 3 lístky čerstvé máty

Snížení krevního tlaku

Průzkumy bylo dokázáno, že pití celerové šťávy výrazně napomáhá snížit krevní tlak. Celer totiž obsahuje látky přispívající k roztažení cév a uvolňující svaly kolem tepen.

Pomáhá na nespavost

Celer se významně podílí na duševní pohodě člověka. Pomáhá navozovat pocit klidu a je skvělým prostředkem proti nespavosti. Lidem trpící nespavostí se doporučuje vypít jednu sklenici celerové šťávy přibližně hodinu před spaním.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Tech

Rusko vybavilo svoje ponorky Belgorod novými a nedostižnými jadernými torpédy Poseidon