Trápí vás roztřepené konečky vlasů? Nemusíte je stříhat

 Krása 
17. února 2019 20:35 / Veronika Prášilová
  26   1
📷
4 fotografie v galerii
Pomozte svým vlasům načerpat novou sílu  Depositphotos
Každá z nás musela alespoň jednou během svého života řešit problém s vlasy. Ať už se jednalo o jejich lámání, nebo třeba roztřepené konečky, bylo třeba zasáhnout. Řešením je pro většinu žen použití speciálních šamponů a kondicionérů, anebo radikální řez.

Neklesejte však rozhodně na mysli, po nůžkách není pokaždé nutné sahat za každou cenu.

Silikonový olej pomůže

V drogerii nebo kadeřnickém salonu můžete zakoupit celou řadu šamponů, masek a kondicionérů, které svým složením pomáhají třepícím se a lámavým vlasům. Jejich základem bývá silikonový olej, který poškozený vlas obalí a vytvoří na něm potřebný ochranný film.

Preventivně vlasům ulevte

Nápomocni v regeneraci takto poškozených vlasů můžete být také tím, že je nebudete fénovat příliš horkým vzduchem, stejně jako jim alespoň na čas ulevíte od jejich barvení. Zejména agresivní odbarvování jim nesvědčí a může je zničit. Také zjistěte, zda nepoužíváte šampon, který je pro vaše vlasy nevhodný, a to třeba svým složením

Nepoužívejte levné hřebeny s tvrdými hroty, ani kartáče s kovovými štětinami. Raději si kupte kartáč s přírodními štětinami, případně hřeben vyrobený z pravé rohoviny nebo dřeva. Také tupírovací hřebeny raději zahoďte.

Zkuste to s odvarem

Pokud nechcete za každou cenu kupovat speciální přípravky v drogerii, můžete si doma sami připravit masku, která pomáhá s regenerací roztřepených konečků. Jejím základem je mateřídouška, podběl a majoránka, z nichž si připravíte odvar.

A jak na něj? Do sředně velkého hrnce nalijte asi dva litry vody, do které přidejte sušenou majoránku, mateřídoušku a podběl. Od každé bylinky použijte jednu větší hrst. Vzniklou směs přiveďte na pár minut k varu, poté ji odstavte a nechejte asi třicet minut louhovat.

Neumývat, nesušit

Vzniklý odvar nechte mírně zchládnout, poté jej sceďte a můžete začít aplikovat. Opatrně směs vmasírujte nejen do pokožky, ale zejména do konečků vlasů, které poté lehce pročešte. Vlasy už neoplachujte a nechejte je ideálně přirozeně uschnout.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Dům a zahrada

Zazimování levandule. Pozor si dejte hlavně na stonky

Zavřít reklamu