Víte, jak často je nutné měnit líčící přípravky?

 Krása 
06. září 2019 08:28 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Používaná kosmetika obsahuje spoustu bakterií Depositphotos
Mít krásnou pleť není jen o tom, zda se umíte správně nalíčit, ale především o tom, s čím pracujete. Důležité je obměňovat své líčící produkty. Víte například, jak často měnit řasenku?

I když máte řasenku už půl roku a stále vám líčí řasy, neznamená to, že je pořád vhodná k použití. A to samé platí o make-upu, rtěnkách i houbičkách a kosmetických štětcích. Je nutné si uvědomit, že v každé kosmetice dochází k množení bakterií, jež představují riziko vzniku zánětu, zarudnutí, otoků a podráždění sliznic. 

Houbička na make-up

Pamatujte si, že na vše, co přijde do kontaktu s vaší pletí, se postupně nalepí spousty nečistot, od zbytků kožních buněk přes kožní maz a samozřejmě až po bakterie. A ty se v takovém prostředí hrozně rády množí a dělají na pleti další neplechy. Takže proto je nutné houbičku na make-up nejenom pravidelně čistit, ale také ji obměňovat. A to jednou za měsíc.

Řasenka

Patříte-li k ženám, které se pravidelně nelíčí a míváte řasenku i rok, pak zpozorněte. V každé řasence se totiž množí bakterie, které si pak následně můžete přenést do oka. Výsledkem může být vážný zánět očí nebo spojivek. Proto řasenku bez ohledu na to, jestli ještě líčí či ne, měňte každé tři měsíce. Stejnou životnost má také oční linka. 

Rtěnka

Šetříte si své oblíbené rtěnky na vzácné příležitosti? Opět děláte dámy chybu. Rtěnku byste neměly používat déle než šest měsíců. Ulpívají na ní totiž nejenom nečistoty, ale i bakterie. Navíc, pokud ji nesprávně skladujete a vystavujete ji teplotním výkyvům, ztrácí své ochranné schopnosti. A pokud trpíte na opary, nepoužívejte během té doby rtěnku vůbec.

Make-up

Make-upy přicházejí do přímého kontaktu s pletí. A i do nich se postupně dostávají různé nečistoty, bakterie a zbytky kožních buněk. Proto byste je měla měnit minimálně jednou do roka. Po této době navíc mění svou texturu, barvu nebo vůni.

Stíny a pudry

Tak tato informace vás asi konečně potěší. Sypké přípravky totiž neobsahují oleje ani vodu, takže se nemohou srážet či měnit konzistenci. Pokud je váš produkt stále stejný, tedy nemění svou barvu, nesype se či se v něm nedělají hrudky, můžete jej bez obav používat, jak dlouho chcete. Ale jenom za předpokladu, že pravidelně čistíte aplikátory a štětce, kterými jej nanášíte. Jinak i zde si můžete zanést bakterie. O tom, jak správně pečovat a čistit štětce, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princezna Řachanda je už v šestém měsíci. Herečka se přestane objevovat v seriálu ZOO

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte