Potraviny, které se doporučují na ploché bříško

 Krása 
19. března 2020 10:06 / Blanka Štiková
  1
📷
7 fotografií v galerii
Existují potraviny, které vám pomohou s nafouklým bříškem Pixabay
Každá žena to jistě zná, chce si vyjít ven a její bříško se jí zdá nafouklé. Je to zcela deprimující situace, které však můžete předcházet zvolením vhodnějších potravin.

Mimo omezení nadýmacích potravin můžete přidat do vašeho jídelníčku takové potraviny, které pomohou vaše potíže s nadýmáním eliminovat a navíc působí dobře na střeva.

Proč jíst tyto potraviny

Nadýmání vám často způsobují takové potraviny, které obsahují sacharidy, ty totiž vaše tělo nedokáže úplně strávit v žaludku a tenkém střevě. Jde například o brokolici, cibuli, kapustu, květák, luštěniny, zelí apod. Naštěstí pro vás také existují potraviny s opačným účinkem, neboť obsahují látky, jež pomáhají potíže s nadýmáním zneškodnit. Jde o potraviny, které působí pozitivně na střeva, ale také na celý trávicí systém. Nebojte se je tedy jíst. Ať už jako prevenci, nebo již při nastalých problémech.

Pomocníci proti nafouklému bříšku

První zázračnou potravinou proti nadýmání je ananas. Ten totiž obsahuje látku bromelin, jenž pomáhá tělu rozkládat bílkoviny, s kterými bývá při trávení nejvíce obtíží. S tímto ovocem však bude riziko nadýmání vašeho bříška znatelně menší.

Věděli jste, že také artyčok vám zaručí nejen dobré dietní účinky, ale také podpoří vaše trávení a pomůže s nadýmáním? Tepelně upravené listy artyčoku jsou podávány k jídlu jako pochoutka, tak je neváhejte vyzkoušet i vy.

Ale i obyčejný banán pomůže s nafouknutým bříškem. Jakto? Může za to draslík obsažený v banánech, který působí proti trávicím obtížím. To ostatně potvrdila i studie, které se zúčastnilo 34 žen, jež 2x za den před jídlem jedly banány či pily banánovou šťávu. A výsledek? Tyto ženy poté hlásily snížení nadýmání o 50 %. Banán tedy také stojí za vyzkoušení.

Věděli jste, že chřest je přírodní diuretikum, které uleví vašemu nafouklému břichu? Zkuste si ho kousek přidat k jídlu a uvidíte.

Další potravinou, která pomůže vašim střevům, je kefír. Věděli jste, že obsahuje ještě více probiotik než obyčejný jogurt? Údajně prý dokonce stovky zdraví prospěšných probiotik, a právě probiotika pomáhají při trávení. Díky kefíru vás už tedy nebudou trápit zácpa či nadýmání.

Možná vás to překvapí, ale také kokosová voda v sobě má hodně draslíku, podobně jako banány. Rozdíl je však v tom, že zatímco banán má 422 mg draslíku, jedna sklenka kokosové vody obsahuje více draslíku, a to rovnou 600 mg.

S nafouklým bříškem vám pomůže ale také například koření a bylinky. A že nevíte které? Proti nadýmání prý zabírá přidávat do jídel například anýz, černý pepř, fenykl, koriandr, kmín, mátu, rozmarýn či šalvěj.

Pokud nemáte rádi čaje, tak tento byste měli vyzkoušet, tedy pokud chcete bojovat proti nafouklému bříšku. Řeč je o mátovém čaji, lístky máty totiž uvolňují trávicí trakt a pomáhají průchodu potravy žaludkem. Tento čaj stačí vypít po jídle a hned vám bude lépe. Mátový čaj k tomu navíc tlumí chutě na sladké.

Také meloun patří mezi protinadýmací potraviny. Prý ke snídani postačí jeden šálek melounu denně a trávicí problémy se vám vyhnou.

Okurka pomáhá při trávení a také vám pomůže zbavit se nepříjemných pocitů v břiše. Dopřejte si denně půl šálku okurky a hned se budete cítit lépe.

A že potřebujete ulevit od nadýmání hned? Poněkud zvláštní, ale zato rychlé řešení, které vás má urychleně zbavit nadýmání, je následující. Údajně stačí rozžvýkat a poté polknout čerstvou petržel. To je celé.

Také rajčata umí zázraky, neboť obsahují draslík, který mimo jiné umí vyrovnávat účinky způsobené nadmírou konzumace soli, ta vás může trápit v podobě nafouklého bříška a zadržováním vody v těle. A přesně proti tomu prý nejvíce zabírají sušená rajčata.

Zázvor je další nápomocnou potravinou v boji proti nadýmání či zažívacím problémům. Čerstvý oddenek zázvoru je totiž zdrojem antioxidantů pozitivně působících právě také proti nafouklému bříšku. Stačí, když si dopřejete malý kousek zázvoru v horké vodě v bezprostřední době po požití těžkého pokrmu a uvidíte účinek sami.

Závěr

Pokud vyzkoušíte kteroukoli z uvedených potravin, jistě nebudete zklamaní a i vaše bříško vám poděkuje. A pokud byste přeci jen až takový efekt nepocítili, můžete navíc přidat také ostatní triky proti nafouklému bříšku. Jak jinak se nadýmání zbavit? Na nafouklé bříško se obecně doporučuje pohyb, dodržování pitného režimu, jíst hodně vlákniny, jíst střídmě a správné žvýkat, vyhýbat se syceným nápojům, jíst draslík či konzumovat bylinky. A teď už je to jen na vás. Dále čtěte: Jak bojovat proti povislé kůži na krku a vrásčitému dekoltu.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Belohorcová s manželem zažehnali manželskou krizi a uspořádali na Tenerife velkou party. Zpívat jim...

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Čína uprostřed občanských nepokojů znovu chrastí zbraněmi. Má nové ponorkové střely, které doletí až...