Triky a tipy, aby se vám řasenka nerozmazávala

Proti rozmazávání řasenky se dá bojovat
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Krása 
08. května 2020 09:33 / Archiv
  0   0
Rozmazaná řasenka je noční můrou řady žen. Mnohdy se stačí třeba při sportu jen trochu zpotit, jindy zase stačí obrečet konec filmu v kině. A oči se náhle roztečou tak, že vám na obličejí vzniknou tzv. pandí oči.

Bojovat proti rozmazávání a roztékání řasenky ale jde. Některé triky jsou doslova jednoduché, na jiné nesmíte zapomínat a vyžadují trochu té změny do vaší rutiny.

Voděodolná řasenka

Mezi ty nejsnažší triky, jak se zbavit hrozícího rozmazání očí, je pořízení kvalitní voděodolné řasenky. Ta skutečně vydrží i velký pláč nad happy endem amerického filmu. Voděodolná řasenka ale vyžaduje trochu jiné zacházení. Před použitím je potřeba ji trochu zahřát, ideálně a také nejsnadněji pod teplou vodou. Pak i její aplikace bude o dost jednodušší.

Datum spotřeby a vrstvy

Ani řasenka nevydrží věčně. Jde o poměrně rozšířený omyl, kdy si ženy myslí, že kosmetiku mohou mít doma libovolně dlouho. Ale i ona má svoje datum spotřeby. Takže od prošlé řasenky už toho moc nečekejte.

Taky to chce při aplikaci řasenky trochu trpělivosti. Odborníci radí nanášet řasenku v několika vrstvách, ale mezi jednotlivým nanášením musí řasenka zaschnout, což jí trvá zhruba minutu. Díky několika správně zaschlým vrstvám se i běžná řasenka nerozteče tak snadno, ale řasy je pro změnu potřeba "rozčesat" speciálním kartáčkem.

Nevhodný oční odličovač

Pokud si oči odličujete dvousložkovým odličovačem, který obsahuje olej nebo přímo odličovacím olejem, tak se řasy tímto mastným filmem obalí a řasenka pak nedrží. Díky tomu je pak rozmazaná a vy můžete mít pod očima také nehezké fleky. 

Světlé a pudrové oční stíny

Krémové oční stíny používá řada žen, ale ty obsahují lipidy, takže tak trochu nabádají vaši řasenku, aby se roztekla. Použijte raději pudrové oční stíny i pudrové oční linky, které lépe drží.

Pod oči, respektive přímo pod dolní řasy lze aplikovat světlé oční stíny, které zase zabrání řasence na dolních řasách, aby se roztekla. Navíc ještě podle odborníků vytvářejí krásný efekt velkých očí.

Správná hydratace, pudr na oči a báze

Za rozteklou řasenku si mnohdy můžeme samy, a to především tím, že si pleťový krém mažeme i blízko kolem očí. Pak je pleť u očí příliš mastná a nic na nich potom pořádně nedrží. Oči je tedy ráno potřeba ošetřovat speciálním očním krémem bez tuku. Řešením také může být po aplikaci krému několik minut počkat, až se vsákne a přebytečný krém "odsát" do papírového kapesníčku.

Napudrované oči předtím, než si je začnete líčit, jsou dalším snadným trikem proti rozmazané řasence. Stačí si pudr nanést na oční víčka a dokonce i řasy samotné. Pudr zajistí, že se oční stíny i řasenka budou díky malé mastnotě držet tam, kde mají.

To samé platí prakticky i pro profesionální bázi pod řasy. Báze je bezbarvá a na řasy se nanáší před líčením. Báze zabraňuje řasence, aby se roztekla a zároveň také vaše řasy pěkně vyživuje. Takže je dalším skvělým pomocníkem v boji proti rozteklým očím. Dále si přečtěte, jak má skvalenový olej mimořádně zvlhčující účinky a bojuje proti stárnutí.

Mirka Malá | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte fascinující zemi divoké přírody, kouzelných vyhlídek a nezapomenutelných zážitků

Dům a zahrada

Obří dávka vitaminů v malé misce. Super zdravé potraviny lze pěstovat i v garsonce s minimálním prostorem

Bydlení

Co všechno umí inteligentní zrcadlo a jak změní váš domov

Zavřít reklamu