V zimním období se zvyšuje tvorba vrásek. Zabraňte rychlejšímu stárnutí pleti

Pleť se v zimě hodně vysušuje
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Krása 
17. prosince 2020 09:03 / Depositphotos
  0   0
Když teplota klesne na bod mrazu, pleť začíná doslova trpět. Proto potřebuje v zimním období speciální péči. Mazové žlázy zpomalují svoji činnost a kůže se rychle vysušuje. Následkem toho se tvoří vrásky mnohem rychleji než v ostatních ročních obdobích. Zjistěte, jak o svoji pleť pečovat, abyste ji uchránily před zrychleným stárnutím.

Kromě toho, že pleť v zimním období rychleji stárne, bývá často podrážděná a zarudlá. Kvůli tomu se vám mohou snáz vytvořit kožní onemocnění. Věnujte nyní své pokožce větší pozornost, abyste ji udržely hebkou i v zimě.

Nekoupejte se v horké vodě

Když je venku zima, většina žen si ráda užívá horkou sprchu či koupel, aby se zahřály. Pleti to však nesvědčí. Myjte se raději vlažnou či teplou vodou, ale vynechte horkou. „V zimních měsících může horká voda způsobit prasklinky na povrchu pokožky. Voda se totiž rychle odpařuje a pleť není dostatečně zvlhčená, takže se rychle vysuší,“ vysvětluje dermatoložka Purvisha Patel. Pokud se po horké koupeli navíc vydáte ven, vaše pokožka bude velmi přecitlivělá.

Důkladně pleť hydratujte

V zimě se pokožka více vysušuje, takže nyní více než jindy potřebuje, abyste ji důkladně hydratovaly. Nanést si krém v tomto ročním období pouze jednou denně opravdu nestačí. Používejte kvalitní noční a denní krémy. Nic nezkazíte tím, když si i v průběhu dne nanesete na obličej hydratační krém. Hydratovat pleť vám pomůže i zvýšený pitný režim. Nestačí ho dodržovat pouze v létě. Omladit pleť můžete i pomocí dermarolleru. Jak ho správně používat?

Na peeling zapomeňte

Během zimního období raději nepoužívejte peeling. Odstraňuje odumřelé kožní buňky a zmenšuje nevzhledné póry, ale zároveň může zejména v zimním období přispívat k většímu poškození pleti. „Kožní bariéra je kvůli studenému vzduchu narušena, takže používání peelingu omezte nebo zcela vypusťte,“ tvrdí dermatoložka Melda Isaac.

Používejte zvlhčovač vzduchu

V zimě musíte topit, což vysušuje místnosti. Neprospívá to však vašemu organismu ani pleti. Pokud často pobýváte v prostorech, kde je suchý vzduch, vaše pokožka dostává zabrat. Vytratí se z ní svěžest a zvýšená tvorba vrásek má zelenou. Proto bude užitečné, když si pořídíte zvlhčovač vzduchu, který bude v interiéru udržovat potřebnou vlhkost. Suchý vzduch navíc zvyšuje náchylnost k respiračním onemocněním.

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Dům a zahrada

Živý plot vám dokáže zajistit opravdu krásné soukromí. Ne každá dřevina se na něj ale hodí

Bydlení

Jedlá soda nemusí být vždy dobrý pomocník. Na tyto předměty ji rozhodně nepoužívejte

Zavřít reklamu