Kultovní účesy z 90. let hlásí návrat. Jaké střihy se budou nosit příští rok

Devadesátkové účesy se vracejí ve své moderní variantě
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Krása 
13. prosince 2020 16:59 / Depositphotos
  2   1
Několik účesů nám přineslo v devadesátých letech spoustu nových trendů, které se nyní znovu vracejí. Jaké střihy se tedy budou příští rok nosit? Devadesátkové, ale doplněné o moderní upgrade.

Renesance 90. let dosahuje pomalu svého vrcholu. Postupně se devadesátky začaly dostávat zpět do módy i módních doplňků a nyní dokonce vstupují i do světa účesů. Kadeřníci po celém světě už začínají studovat dávno zapomenuté střihy, jejichž některé tvary nám dnes připomínají už jen filmové hvězdy, které je tehdy nosily. Takže které střihy z devadesátek budou příští rok v módě?

Na Rachel

Něco takového se prostě nedá zapomenout. Ano, jde o Jennifer Aniston a její kultovní postavu Rachel ze seriálu Přátelé. Rachel prostě není třeba nijak představovat. Účes Jennifer Aniston pro seriál vytvořil Chris McMillan a jeho nápad zkopírovaly miliony žen po celém světě. Jde o tzv. trhané vrstvy vlasů v medovém odstínu, přičemž jednotlivé vrstvy rámují obličej.

Moderní střih à la Rachel ale bude více flexibilní a půjde především a bohaté medové tóny vlasů.

Krátký bob

Tento střih v devadesátkách reprezentovala především herečka Gwyneth Paltrow. Právě ona byla také příčinou, proč si tento střih tehdy oblíbily miliony žen po celém světě, podobně jako u střihu Jennifer Aniston. Krátký bob se reinkarnoval na chvíli v roce 2006, kdy se v jeho modernější variantě objevila Victoria Beckham a prohlásila ji za svůj vlastní nápad.

Modernizovaný bob, který pofrčí příští rok a objevoval se často už letos, nebude nijak dramaticky odlišný. Tento nenáročný účes v jeho moderní variantě bude chtít jenom trochu rozcuchat.

Pixie

Střih pixie je jednoduše řečeno na kluka. Pamatujete si třeba herečku Demi Moore a její účes ve slavném filmu Duch? Tak to je přesně on. Klučičí účes byl totiž v devadesátkách opravdu velkým hitem. Nosila ho samotná Demi, ale taky třeba další herečky jako Winona Ryder nebo Jada Pinkett-Smith.

O tři desetiletí později tento účes nedoznal prakticky žádných změn. Můžete si zvolit, zda chcete delší nebo kratší patku, zda použijete trochu gelu nebo patku trochu vyfoukáte.

Růžová

Růžovou barvu vlasů v devadesátkách proslavila zpěvačka Gwen Stefani. Fakticky v tomto desetiletí nebyl mezi slavnými nikdo, kdo by se svými vlasy v té době experimentoval tak často, jako právě ona.

Gwen si dala na vlasy růžovou v druhé polovině devadesátek a vypadá to, že už letos měla celý zástup následovnic. Pomineme-li zpěvačku Katy Perry, která dlouho zkouší všechny možné barvy, letos si růžovou daly třeba Dua Lipa, Lottie Moss Fearne Cotton a dokonce i velevážená Helen Mirren. Dále čtěte: Moringový olej chrání proti vybledlé barvě vlasů a roztřepeným konečkům.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Bydlení

Postavte si na zahradě venkovní pec na pizzu. Není to nijak složité a všem udělá velkou radost

Zavřít reklamu