Kozí mléko je velmi užitečné i v péči o pleť

Z kozího mléka se vyrábí celá řada kosmetických produktů
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Krása 
16. dubna 2021 17:06 / Depositphotos
  0   0
V kosmetickém světě si pro mnohé překvapivě kozí mléko vysloužilo respekt jako špičková složka používaná v čisticích, zvlhčovacích a sérových prostředcích, nemluvě o mnoha zdravotních výhodách. Jak ho tedy používat?

Kozí mléko si rozhodně v péči o pleť zaslouží velkou pozornost, i když zrovna třeba ve své kuchyni kozí mlého nepoužíváte. Takže co všechno kozí mléko vlastně umí?

Co znamená kozí mléko v kosmetice

Pokud jde o péči o pleť, kosmetická dermatoložka Michele Green říká, že kozí mléko je považováno za přírodní složku, která působí jako jemný exfoliátor a intenzivní hydratační krém.

Výhody kozího mléka pro pokožku

Kozí mléko je skvělé pro citlivou pokožku. Podle Michele Green mají kozí mléko a lidská pokožka stejné pH. Z tohoto důvodu je kozí mléko neuvěřitelně výživné, a to i pro nejcitlivější pokožku. "Produkty péče o pleť obsahující kozí mléko jako přísadu nenarušují přirozený mikrobiom pokožky u těch, kdo mají zvýšenou citlivost," vysvětluje Green.

I když je kozí mléko velmi jemné, je stále neuvěřitelně silné, a to díky své bohaté kombinaci vitaminů, tuků a probiotik, které mohou být prospěšné pro všechny typy pleti.

Kozí mléko také pomáhá redukovat zarudnutí a podráždění. Díky svému bohatému složení mastných kyselin je kozí mléko pro pleť velmi uklidňující. "Tyto mastné kyseliny (kaprinová, kaprylová, kapronová) mohou mít antibakteriální, protiplísňové a protizánětlivé vlastnosti," dodává Green.

Kozí mléko je také účinné zvlhčovadlo. Pokud jde o výrobky pro péči o pleť, kozí mléko je podle Green zvlhčovadlo, což znamená, že čerpá vlhkost z prostředí a pomáhá pokožce ji udržet. A v neposlední řadě obsahuje vysokou koncentraci kyseliny mléčné. Green říká, že jednou z klíčových schopností kozího mléka v péči o pleť je skutečnost, že je nabité kyselinou mléčnou, jemnou alfa-hydroxykyselinou, která pomáhá zbavit pleť odumřelých buněk. Pokožka je pak hladší a rozzářenější. "Exfoliativní vlastnosti kozího mléka pomáhají udržovat pokožku zdravou, osvěženou a obnovenou odstraněním vrchní vrstvy odumřelé kůže a odstraněním nečistot, které jsou pod ní," vysvětluje Green.

Jak kosmetiku z kozího mléka používat

Pokud chcete začlenit kozí mléko do své rutiny péče o pleť, poohlédněte se především po čisticích produktech, zvlhčovačích a sérech, které tuto složku obsahují.

Kromé sér a čisticích produktů seženete také denní i noční hydratační krémy. Porozhlédnout se po nich ale budete muset u prodejců, kteří nabízí i jiné než jen běžné komerční kosmetické značky. Dále čtěte: Průvodce séry. Která používat a hlavně kdy.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Bydlení

Toile design je luxusní odkaz na starou Francii. Vyzkoušejte jej doma

Zavřít reklamu