Vodní detox drinky vás pomohou odblokovat a zrychlí váš metabolismus

Detoxikační drinky domácí výroby jsou účinnější
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
23. dubna 2021 15:08 / Depositphotos
  2   0
Řada komerčních čisticích a detoxikačních produktů jsou ve skutečnosti plné cukru a prázdných kalorií, takže v podstatě způsobují více škody než užitku. Proto je lepší mít přípravu vodních detoxikačních drinků pod kontrolou.

Detoxikační voda s obsahem ovoce, zeleniny a bylin zbaví vaše tělo řady škodlivin a nastartuje váš metabolismus, podpoří vaše játra a dodá živiny přirozeným a nezávadným způsobem. Některé recepty jsou také nabité přírodními antioxidanty, které mají za cíl zvrátit poškození buněk.

Proč detoxikovat vodou?

"Přestože vaše tělo samo dělá skvělou práci při detoxikaci prostřednictvím orgánů, jako jsou ledviny a játra,  zůstat hydratovaný pomáhá orgánům vašeho těla fungovat na jejich optimální úrovni, takže pití vody může pomoci při detoxikačním úsilí těla,“ říká dietoložka Erin Palinski-Wade. A jaké jsou ty nejlepší recepty?

Zdravá játra

1 litr vody, 2 kapátka z tinktury lopuchu, 2 lžíce čerstvé šťávy z kurkumy,3–4 plátky citronu.

Lopuch zvyšuje funkci a eliminaci jater, kurkuma je silný protizánětlivý prostředek a citron zvyšuje přirozené detoxikační procesy v těle.

Chlazená okurková voda

1 okurka nakrájená na plátky, himálajská sůl, 1 limetka nakrájená na plátky, 4 šálky alkalické vody. Po přípravě vychladit v lednici.

Živiny v tomto receptu pocházejí hlavně z okurek, které obsahují velké množství vitaminu A a C, stejně jako oxid křemičitý a draslík, což jsou základní minerály.

Ananas a zázvor

1 šálek ananasu na kostky, 2 lžíce nakrájeného čerstvého zázvoru, 4 šálky alkalické vody.

Ananas obsahuje bromelain, enzym, který pomáhá trávení a snižuje nadýmání. Zázvorové nápoje jsou také známé pro uklidňující bolesti žaludku, protože zázvor pomáhá regulovat hladinu cukru v těle.

Detoxikační tonikum

Šťáva z 1 citronu, 120 gramů aloe vera, 5 centimetrů odšťavněného čerstvého zázvoru, 4 lžíce kokosového kefíru, 1 1/4 šálku alkalické vody, 2 čajové lžičky jablečného octa, tekuté probiotikum.

Vše smíchejte dohromady a ihned vypijte. Tento detox čistí pleť, podporuje trávení a zvyšuje imunitu. Aloe vera totiž obsahuje silné antioxidační sloučeniny, které pomáhají vyrovnat metabolismus a posílit imunitní systém. Může také zmírnit zácpu a zlepšit trávení a říká se, že zvyšuje citlivost na inzulín a pomáhá zlepšit řízení hladiny cukru v krvi. Kefír je přirozeným dodavatelem probiotik do zažívacího traktu. Alkalická voda  může pomoci neutralizovat kyselinu v krevním řečišti, obsahuje antioxidační vlastnosti, čistí tlusté střevo. Jablečný ocet je nejlepší přítel vašeho žaludku. Doplňuje střevo bílkovinami, enzymy a dobrými bakteriemi. A tekuté probiotikum zvyšuje absorpci živin v těle.

Pálivá a kyselá detoxikační voda

Šťáva z 1 čerstvého citronu, 2–3 špetky kajenského pepře, 2 šálky ledu, voda.

Vše smíchejte ve větší nádobě a dolijte vodou. Kajenský pepř má detoxikační vlastnosti, uklidňuje bolesti žaludku, zrychluje metabolismus a dokonce prospívá kardiovaskulárnímu zdraví. Působí také jako silná protizánětlivá sloučenina, zlepšuje cirkulaci a snižuje krevní tlak a zároveň poskytuje mírné zvýšení metabolismu, dodává Palinski-Wade. Přidání citronové šťávy do směsi vytváří dynamický kyselý zážitek, který zvýší vaši energii a probudí vaše smysly.

Pokud si rádi kupujete hotové detox drinky, rozhodně nemáte jistotu, že v nich nejsou cukry a že skutečně fungují. Pokud tedy chcete mít detox svého těla pod kontrolou, raději si detoxikační vodní drinky připravujte doma, je to snadné. Dále čtěte: Vynechávání snídaně jako cesta ke štíhlému tělu? Opak je pravdou.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co aktuálně platí?

Dům a zahrada

Ušetřit hodně peněz za topení v domě nemusí být tak složité. Vypěstujte si vlastní ekologické palivo

Bydlení

Pokud se vaší orchideji nedaří, potřebuje změnu místa. Dodržujte určité zásady

Zavřít reklamu