Lidé s úzkými rty bývají samotáři, naopak plné tvary svědčí o přátelské a velkorysé povaze

 Krása 
05. června 2021 11:09 / Marie Popelková
  0
📷
6 fotografií v galerii
Tvar a velikost rtů vypovídá mnoho o vaší osobnosti Pixabay
Už jste někdy slyšeli o typologii úst? Právě tvar rtů údajně dokáže o člověku hodně prozradit. Například úzké rty mívají lidé milující samotu, naopak nositelé plných rtů mají mimo jiné velký smysl pro rodinu.

Už staří Řekové dokázali z lidského obličeje vyčíst charakter člověka. Stejně tak se četbě z obličeje věnují už stovky let Číňané. Problematikou se zabývá také americká odbornice Jean Haner. Najímají si ji dokonce i přední hollywoodští režiséři, kterým pomáhá s výběrem herců do jejich snímků tak, aby korespondovali s osobností filmových postav. "Ukaž mi svou pusu a já ti řeknu, jaký jsi," říká s oblibou Jean Haner, která o typologii obličeje napsala už několik knih. Roli podle ní hraje jak tvar a velikost úst, tak i míra jejich vykrojení.

Průměrná ústa mají průměrní lidé

Podle Jean Haner má hodně lidí takzvaně normální pusu. Rty jsou tedy tak akorát velké, ani úzké, ani plné, bez extrémního vykrojení. Nositelé těchto úst jsou v milostném životě podobně průměrní jako jejich ústa, a to v dobrém slova smyslu. Prudké vášně a střety jim nejsou moc vlastní, jsou ve vztazích spíše klidnější a vyrovnaní.

Plné rty svědčí o citech

Ze slavných osobností se plnými rty může pochlubit třeba herečka Angelina Jolie. Obecně se o lidech s plnými rty dá říct, že jsou to rození pečovatelé. Rádi se starají o svého manžela, děti, rodiče i bezbrannou sousedku. Velmi často zájmy druhých staví před zájmy vlastními. Jsou velmi empatičtí, cení si vztahů a jsou trpělivými a dobrými rodiči. A pokud jsou vaše ústa nejen plná, ale i široká, jste ke všemu ostatnímu také velkorysí. Jestliže máte plné rty, ale celkově je pusa menší a kulatější, pravděpodobně jste větší sobci. Ve vztazích tito lidé myslí v prvé řadě na sebe a teprve potom až na svého partnera.

Úzké rty mají samotáři

Pokud si o plných rtech můžete nechat zdát, protože vaše rtíky jsou úzké, zřejmě jste samotáři. Ve vztahu potřebujete hodně svobody, jinak se necítíte komfortně. Na druhou stranu i nositelé úzkých rtů nemusejí za každou cenu stát stranou. Díky jejich vrozené sociální inteligenci dokáží rychle zapadnout a najít s ostatními řeč. Často však mají sklon ke kritičnosti, což okolí ne vždy dobře snáší. Ještě těžší je navázat hluboký vztah s člověkem, který má úzké rty a velmi malou pusu. Pro tyto lidi není vážný vztah žádnou prioritou. Pokud tedy chcete jeho srdce dobýt, je třeba se obrnit velkou dávkou trpělivosti.

Uprostřed baculatější značí požitkářství

Někteří mají rty plné jen ve středu, směrem ke koutkům se pak ústa nápadně zužují. Vypovídá to o potřebě  být v centru pozornosti. Nositelé těchto rtů milují záře reflektorů a v emočně vyplatých situacích se cítí jak ryby ve vodě. Baculatost uprostřed rtů také značí požitkářství, naopak tenkost na okrajích větší temperament a vznětlivost.

Výraznější spodní ret se pojí se svobodou

Pusa s výraznějším spodním rtem připomíná svým tvarem lodičku a jako ta potřebují její nositelé cítit vítr ve vlasech. Pocit svobody je pro lidi s těmito ústy velmi důležitý. Jde o hodně energické osobnosti, které milují dobrodružství a zajímavé výzvy. Tuto skupinu také charakterizuje značný studijní talent.

Výraznější horní ret svědčí o smyslu pro humor

Kdo má výraznější horní ret, má obrovský smysl pro humor. Tito lidé jsou temperamentní, charismatičtí a milují vše neotřelé a originální. Ve společnosti vystupují sebevědomě, emotivně a mívají také sklony k afektovanému chování.

Výrazné či minimální vykrojení

Pokud máte středové vykrojení horního rtu velmi výrazné, jste zřejmě značně krativní. Výrazné srdíčko však mívají také lidé vznětliví.

Pokud byste na svém horním rtu srdíčko hledali jen marně, pravděpodobně máte problém stanovit emoční hranice. Tedy dokážete jen velmi obtížně odhadnout, kdy už váš zájem o druhé je jaksi přes čáru. Tito lidé jsou ale na druhou stranu velmi zodpovědní a velkorysí. O tom, co o vás může prozradit nos, brada, obočí nebo oči, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Uplynulo 40 let od smrti Louise de Funèse. Právě on inspiroval režisérku k natočení slavné komedie Tři...

Styl

Coreorgasmus je cvičení s orgasmem, kterého jsou nyní sociální sítě doslova plné

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte