Z obličeje lze vyčíst hodně o vaší povaze. Obočí, nos, oči, rty či brada prozradí o člověku mnohé

 Krása 
20. května 2021 13:37 / Marie Popelková
  3
📷
4 fotografie v galerii
Z obličeje lze vyčíst hodně o vaší povaze Depositphotos
I beze slov můžete o člověku zjistit, jaká je ve skutečnosti osobnost. Stačí bedlivě sledovat rysy v jeho tváři. Podle americké odbornice na čtení z obličeje Jean Haner zřejmě nejvíce prozradí rty a čelo, ale i nos, oči či brada řeknou hodně.

Čtení z obličeje není žádná módní záležitost, mistry jsou v tomto oboru staří Číňané. Právě ti se věnují fyziognomii lidské tváře už stovky let. "Každý rys tváře dokáže něco říct," tvrdí americká odbornice na čtení z tváře Jean Haner. 

Obočí

Mít krásné husté obočí je v dnešní době trendy. Možná je to i proto, že podle Haner se právě takovým obočím vyznačují rozhodní a sebevědomí lidé, kteří v sobě mají spoustu životní energie. A i když si jdou tvrdě za svým, dokáží také pomoci, když je to potřeba. Naopak s úzkým obočím se rodí váhaví jedinci.

Čelo

Zatímco vysoké a kulaté čelo mívají idealisté se sklonem k silným a hlubokým přátelstvím, ti s užším čelem se bojí podniknout v životě rázné kroky a vše si raději vícekrát rozmyslí. Pokud máte ploché čelo, s velkou pravděpodobností inklinujete k faktům a abstraktním rozhovorům se vyhýbáte. Jste realisté a vždy dvakrát přemýšlíte, než něco řeknete. A také máte velký smysl pro humor. Jakoby vypouklé čelo vypovídá zase o kreaitivitě a uměleckém talentu.

Nos

Také nos dokáže mnohé prozradit. Jean Haner dokonce upozorňuje na to, že pokud si někdo nechá nos upravit, změní tím svůj osud. A totéž platí třeba i pro rty. Empatičtí bývají lidé se širokou špičkou nosu. Orlí nos je typický pro podnikavé typy, které nic v životě nezastaví a jdou si za svým cílem. Lidé s malým nosem se zase vše snaží dotáhnout do konce. Raději pracují hlavou než rukama, mají jasné a logické myšlení a ve vztazích jsou velmi tolerantní. Velký nos je typický pro perfekcionalisty, kteří milují kontrolu nad vším. Lidé s křivým nosem jsou většinou trochu labilní a náladoví. Jsou velmi zranitelní a zakrývají to přehnaným hraným sebevědomím.

Rty

Zejména dámy s objemnými rty mají sice sklon k štědrosti, ale zároveň se netají drahým a luxusním vkusem. Plné rty mají emotivní lidé, pro které jsou mezilidské vztahy jednou ze zásadních věcí života. Lidé s užším vrchní rtem těžko opětují city druhým, lidé se silnějším spodním rtem zase rozdávají, i když nemusejí. Obecně úzké rty odkazují na velmi věrnou, stabilní povahu, jejich nositelé si obvykle nenechají do ničeho mluvit. Pokud má někdo malé a úzce sevřené rty, jde s největší pravděpodobností o lakomce.

Brada

Spojuje se s životní silou. Čím mohutnější linii spodní čelisti máte, tím odolnější a životaschopnější jste. Platí to stejně pro ženy, jako pro muže. Některým lidem brada výrazně vystupuje a v takovém případě máte co do činění s nezávislou, ale zároveň nerozhodnou osobou. Velmi výrazná brada patří tvrdohlavým "beranům". Kdo má výraznou bradu, má sklon k nevěrám.

Oči

O očích se říká, že jsou oknem do duše člověka. Majitelé velkých očí bývají srdeční a otevření. Nepotrpí si na předsudky, jsou výřeční a přátelští. Menší nebo hluboko posazené oči jsou typické pro uzavřené a spíše skeptické osobnosti. Tito lidé si velmi cení důvěry, a pokud si tu jejich dokážete zasloužit, máte vyhráno. Podstatná při odhadování osobnosti je však i vzdálenost očí. Čím dále od sebe je máte, tím otevřenější je váš pohled na svět. V životě dokážete překonat různé překážky a jste liberální. O tom, že i podle tvaru ruky poznáte lidský charakter, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu