Všechny jizvy nemusíte mít do konce života, některých se lze zbavit pomocí přírodních přípravků

I když velkých jizev se zcela nezbavíte, udržujte pokožku na postiženém místě neustále hydratovanou
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Krása 
18. května 2021 15:42 / Depositphotos
  0   0
Málokdo nemá na těle nějakou jizvu. Malých si většinou nikdo nevšimne, ale pokud se trápíte tím, že jsou vaše jizvy veliké a velmi viditelné, můžete se pokusit o jejich odstranění přírodní cestou. Vyzkoušejte některé následující tipy, po kterých budou vaše jizvy minimálně méně viditelné.

Ať už máte jizvy po akné, chirurgickém zákroku nebo nějakém zranění, můžete o ně pravidelně pečovat, aby postupně začaly mizet. Počítejte však s tím, že se jich nezbavíte do měsíce, jde o dlouhodobý proces, který budete muset neustále opakovat. Existuje však naděje, že jednoho dne téměř nebo zcela zmizí.

Okurka s jogurtem

Okurky mají protizánětlivé a antioxidační účinky. Obsahují látky, které pomohou snížit menší zarudnutí, což dokazuje studie z roku 2009. Můžete si o ní přečíst zde. Okurky pomáhají zejména při léčbě jizev po akné. Abyste dosáhli co největšího efektu, připravte si vlastní masku. 

Oloupejte jednu okurku, nastrouhejte a smíchejte ji s bílým bio jogurtem. Následně si směs můžete nanést na obličej a nechat působit zhruba deset až patnáct minut. Proceduru pravidelně opakujte alespoň třikrát týdně, dokud jizvy nezačnou mizet.

Levandulový esenciální olej

Levandulový esenciální olej podporuje tvorbu kolagenu. Jde o bílkovinu, která je hlavním stavebním kamenem zdravé pokožky. Kromě léčby akné, popálenin či ekzémů mohou léčivé a uklidňující vlastnosti levandule také pomoci hojit tkáň jizev. Levandule je natolik jemná, že na postiženou oblast můžete denně aplikovat i několik kapek.

Pokud jste levandulový olej předtím nikdy nepoužívali, udělejte si malý test tolerance. Aplikujte ho v malém množství na ruku, abyste poznali, zda nebudete mít alergickou reakci. Přečtěte si také o éterickém oleji z heřmánku modrého. Zatočí téměř se všemi kožními vadami.

Hydratační krém s vitaminem E

Pokud se chcete jizev zbavit, musíte pokožku na postižených místech neustále udržovat hydratovanou. Proto byste měli mít vždy po ruce hydratační krém, který ideálně obsahuje i vitamin E. Pomáhá totiž léčit ekzémy, spáleniny a zklidnit podrážděnou pokožku. Nejvíce potěší ty z vás, kteří máte ještě poměrně čerstvé jizvy. Namísto krému můžete použít i sérum s vitaminem E.

Citronová šťáva a aloe vera

Citronová šťáva je známá pro své bělicí účinky. Největšího efektu dosáhnete, když ji smícháte spolu s aloe vera. Léčivá rostlina má protizánětlivé účinky a dokáže zklidnit podrážděnou pokožku. Pokud si aloe vera pěstujete, zlomte její list a smíchejte tekutinu s několika kapkami citronové šťávy. Poté si přípravek naneste na postižené místo.

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Dům a zahrada

U venkovního posezení by neměl chybět krb. Pomůže dotvořit nádhernou atmosféru

Bydlení

Pistáciové skořápky nevyhazujte, jsou ideálním pomocníkem v zahradě. Jako mulč i odpuzovač slimáků

Zavřít reklamu