Zapomeňte na zázračné krémy a zatočte s celulitidou jednou pro vždy!

 Krása 
08. března 2017 10:15 / Ema Maxová
  0
📷
8 fotografií v galerii
Snad každá žena by chtěla zatočit s celulitidou jednou pro vždy! Shutterstock
Celulitida trápí téměř všechny ženy bez rozdílu věku či tělesné hmotnosti. Zbavit se jí není jednoduché. Znamená to radikální změnu životního stylu. Zázračné krémy či pilulky, které vás stoprocentně zbaví nevzhledných ďolíčků opravdu neexistují. Celulitidu však můžete výrazně zmírnit! Zajímá vás jak? Pak čtěte dále.

Celulitida vzniká v návaznosti na celé řadě faktorů. Částečně je způsobena dědičně, ale způsobuje jí také nedostatečný pitný režim, kouření, hormonální změny, sedavý způsob života, hromadění toxinů v těle a podobně. Celulitida trápí zejména ženy, ale není problémem pouze těch žen, které mají pár kilo navíc. Celulitida trápí i mladé štíhlé dívky. 

Při celulitidě dochází ke zvětšní objemu tukových buněk, které na kůži vytvářejí ďolíčky připomínající takzvanou pomerančovou kůži. V tomto místě je pak omezen průtok krve a lymfy.

Nejčastěji se ďolíčky objevují v oblasti stehen a hýždí, ale i na břiše, v pase a na zadní straně paží.

Jak se zbavit celulitidy?

Strava a pitný režim

Bohužel žádné zázračné tabletky ani krémy neexistují. Celulitidu nejlépe zmírnítě správnou životosprávou. Je potřeba tělo v první řadě vyčistit. Důležitý je správný jídelníček, snažte se proto jíst zdravě a neméně důležitý je pitným režim. Určitě jste slyšeli, že máte vypít denně minimálně 2,5 litry vody. To je ovšem pověra! Respektive toto množství tekutiny není pro všechny stejné. Kolik vody potřebuje vaše tělo, si jednoduše spočítejte podle tělesné hmotosti. Pijte, i když nemáte žízeň a v průběhu dne vypijte zhruba 0,033 litru vody na kilogram tělesné váhy. Pokud například vážíte 60 kilogramů, měla byste vypít 1,98 litrů čisté vody za den. Plus 1 litr za každou 1 hodinu cvičení. Ideální je neperlivá voda. Minerální voda není v tomto množství vhodná!

Samozřejmě se vyhýbejte slazeným nápojům a také je dobré vyřadit alkohol a kávu, které tělo dehydratují.

Cvičení

Celulitidu není jednoduché odstranit úplně, ale existují různá cvičení, díky kterým se dá celulitida výrazně zredukovat. Pokud to s odstraněním celulitidy myslíte opravdu vážně, měli byste začít v první řadě u zdravého životního stylu a s ním je spojený také pohyb!

Lymfatická masáž

Úžasným pomocníkem je lymfatická masáž, která obnovuje oběh lymfy. Pokud totiž lymfa nepracuje správně či je zpomalena, tukové buňky zvětšují svůj objem, vzniká celulitida a otoky. Při správné provedené lymfatiké masáží se lymfa aktivuje a škodliviny tak jsou odváděny z těla ven.

Nejlepší jsou rozhodně ruční lymfatické masáže. Ruční lymfatická masáž je účinnější a přesněji se zaměří na problematická místa. Existují také lymfatické masáže přístrojové, při kterých místo masérových rukou pracuje speciální přístroj. Lymfatickou masáž je však nutné podstupovat opakovaně. Lymfatické masáže se provádějí na celém tělě, mezi nejžádanější patří však lymfatické masáže dolních končetin, kde ženy trápí celulitida nejvíce.

Pokud nemáte problémy s celulitidou a otoky, je lymfatická masáž vhodná pro i jako prevence.

Za běžných okolností protékají lymfatickým systémem přibližně 4 litry tekutin, obsahujících vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie a odpadní látky metabolických procesů. Rušivé elementy pro organismus mohou zpomalit či úplně zastavit průchod lymfy. Tím dávají volný průchod celulitidě.

Sauna

Pobyt v sauně taktéž pomáhá ke zlepšení stavu pokožky. Je to perfektní způsob, jak kůži dopřát dokonalou očistu. Zbaví se zrohovatělých šupin kůže, nečistot, bakterií a také kvasinek. Střídání teplot obnovuje lymfatické cesty a blahodárně působí na celulitidu. Pomerančovou kůži je vždy třeba řešit komplexně. Sauna je jedním z prostředků v boji proti ní.

Rozvoj celulitidy je pomalý, proto se vyplatí vsadit na prevenci. Jakmile celulitida propukne, je potřeba okamžitě zasáhnout! V opačném případě nastávají v podkožní tkáni nevratné degenerativní změny. Již vzniklou celulitidu nelze zcela odstranit, odborným přístupem však lze vylepšit její vzhled a zastavit případné progresivní zhoršování.

Pro odstranění celulitidy ale i pro prevenci je nutné tělo detoxikovat. Správný jídelníček a pitný režim základ. Pokud přidáte lymfatické masáže, občas navštívíte saunu a do svého životního stylu zařadíte také pravidelné cvičení, máte v boji s celulitidou vyhráno!

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Producentka Bonda prozradila, jak je to s náhradou za Daniela Craiga

Styl

Markéta (49): Navázala jsem intimní vztah se synem kolegyně a teď se bojím, že to praskne. Mohlo by mě to...

Tech

Kostka o velikosti mikrovlnky letí k Měsíci. Je nabitá technologiemi a bude vybírat nejlepší trasu

Zavřít reklamu