I po porodu může ženské tělo vypadat dobře. Tipy, jak rychle zpevnit břicho

 Krása 
05. listopadu 2017 09:53 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Vytahané břicho po porodu trápí mnoho žen Shutterstock
Těhotenství dává ženám zabrat po všech stránkách a po porodu má řada z nich zničenou postavu. Největším problémem bývá povadlé břicho. Naštěstí se s tím dá něco dělat, chce to jen vůli a chuť.

Mít po porodu opět ploché a pěkné břicho stojí velké úsilí. Navíc většina maminek nemá s příchodem miminka moc času chodit někam do fitka. Cvičit lze ale i doma a pomohou i dlouhé procházky s kočárkem.

Pohyb je základ

Pravidelné cvičení je velmi důležité. Cvičte každý druhý den tři cviky na břicho po třech sériích a dvaceti opakování. Nejprve cvičte na šikmé břišní svaly a po pár týdnech začněte posilovat i přímé břišní svalstvo. Nezapomeňte, že s cvičením můžete začít nejdříve po šestinedělí a v případě císaře ještě později. Důležité je, aby vás nic nebolelo. Postupně můžete přidávat více cviků a více opakování, záleží jen na vás a na vaší kondici. Již po pár měsících můžete dokonale zpevnit břicho. Při hubnutí je důležité také správné dýchání. O tom jsme psali zde.

Svalové vrstvy břicha si můžete dle funkce rozdělit následovně:

Přímé břišní svalstvo - horní část

Aktivujete při pohybu trupu směrem k bokům v přímé rovině.
Příklad cviku: leh na záda - dolní končetiny kolmo a prováďejte dotyk dlaní za nohami.

Šikmé břišní svalstvo - horní část

Aktivujete při pohybu ramene směrem k protilehlému boku.
Příklad cviku: sed - rotace trupu do stran.

Přímé břišní svalstvo - spodní část

Aktivujete při pohybu boků směrem k hrudníku v přímé rovině.
Příklad cviku: leh na záda - trčení dolních končetin kolmo k podložce.

Šikmé břišní svalstvo - spodní část

Aktivujete při pohybu dolních končetin do stran.
Příklad cviku: leh na záda - spouštění pokrčených dolních končetin do stran.

Hluboké břišní svalstvo

Aktivujete při snaze o udržení stabilní polohy na (ne)stabilní podložce.
Příklad cviku: leh na záda - dolní končetiny kolmo - kolíbání bez změny úhlu v kyčli.

Jaký druh pohybu je nejlepší

Podle toho, co vás trápí, byste měla zvolit druh pohybu. Například na formování postavy (a to nejen po porodu) je výborná kalanetika, pilates, bodystyling a posilování v posilovně. Cvičení se věnujte alespoň dvakrát týdně, aby se postava rychleji zpevnila.

Pokud jste nabrala během těhotenství i tuky, tak ty můžete zhubnout jen aerobním pohybem. Jedná se o běh, zumbu, spinning, rychlou chůzi, jízdu na kole a podobně. Aby se v těle začaly spalovat tuky, musíte cvičit nejméně 30 minut. Pokud kojíte, neměla byste to s cvičením v žádném případě přehánět, protože by vaše mléko nemuselo dítěti chutnat.

Strava

Nezapomeňte na pravidelnou stravu plnou zeleniny a ovoce s omezením sladkých, smažených a tučných pokrmů. Nedržte hladovky a různé zázračné diety, které mají za následek horší mléko a jo-jo efekt. Mnoho žen zhubne i pouhým kojením, které je energeticky velmi náročné.

Při snaze zhubnout břicho platí v souvislosti s jídlem stejná pravidla, jako při celkovém snižování váhy. Snažte se jíst pravidelně pětkrát denně, pijte hodně vody nebo neochucené čaje, zařaďte do svého jídelníčku dostatek bílkovin (maso, ryby sýry, mléčné výrobky, mořské plody), večer si dávejte menší množství sacharidů (těstoviny, rýže, brambory, jáhly), nejezte smažená jídla, sladkosti, sladké pečivo, čokolády, tyčinky, chipsy a obzvláště večer se pak nepřejídejte.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod