Trápí vás červenání v obličeji? Můžete se ho lehce zbavit

 Krása 
28. dubna 2019 11:01 / Jitka Holoubková
  3
📷
5 fotografií v galerii
Červenání v obličeji bývá hodně nepříjemné Shutterstock
Máte problém z toho, že každou vaši emoci jiní lidé hned vyčtou z vaší tváře, prostě protože se začnete červenat? Existuje kosmetika, vitaminy i bylinky, které vám v této věci dokážou pomoct.

Nervozita, stres, horko, rozpaky, tréma, vztek. Na to všechno reaguje vaše citlivá pleť v obličeji, ale možná i na krku, dekoltu a zádech tím, že zrudne. Nejradši byste se v tu chvíli schovali do šály, pod kapuci nebo si pořídili muslimský hidžáb. Bohužel nic z toho není většinou po ruce, a tak musíte počkat, až červenání samo zase odejde.

Pomáhají minerály

Červenání vzniká tak, že nervová zakončení v pokožce reagují na naše emoce. Mnohem viditelnější je to přitom u lidí se světlou a citlivou pletí. Jestli patříte k nim, vyzkoušejte jako první pomoc proti červenání termální vodu ve spreji. Můžete ji buď lehce rozprášit po obličeji, nebo nastříkat na kapesník a přikládat na místa, která se obvykle červenají. Pomoci mohou i krémy či pleťové vody s minerály.

Pokud jde o byliny, dobré zkušenosti jsou také s výtažkem z lékořice, kukuřice nebo ze sezamového oleje. Ten funguje i preventivně.

Pavučina pod kůží

Jsou ale lidé, kteří nečervenají jednolitě, ale ve tvářích se jim objeví jakási do červena zbarvená pavučina. Ta značí, že se krevní cévy a vlásečnice v reakci na změnu teploty nejen rozšířily, ale také popraskaly. U někoho se tyto projevy vyskytují od dětství a možná zdědil dispozici k nim po předcích, někdy ale žilky v obličeji mohou upozornit na nějakou nemoc nebo jsou reakcí na dlouhodobé užívání kortikoidů.

Cévy se dají zneviditelnit pomocí laseru. Po čase se ale mohou znova objevit. Pokud máte k červenání sklon, vyhněte se raději saunám, kde je kůže vystavena velkým změnám teploty. Vliv na rudnutí pleti ale mohou mít i kořeněná jídla, horké nápoje nebo alkohol.

Jako prevence se doporučuje také užívání některých minerálů. Například hořčík, selen a vápník, které cévy zpevní. Jestli potřebujete červená místa jen zamaskovat, vhodné jsou k tomu zelené korektory nebo do žluta zbarvené pudry.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželský pár rozprodal kvůli rozvodu sbírku umění za neuvěřitelných 21 miliard korun

Styl

Brambory je vhodné konzumovat často. Obsahují nespočet živin a také dobře zasytí

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu